WEBINAR

Polskie kosmetyki podbijają zagraniczne rynki [Quiz]

2023-05-23 12:49
publikacja
2023-05-23 12:49

Polskie firmy kosmetyczne przez ostatnie lata udowodniły, że są w stanie podbijać zagraniczne rynki i odnosić na nich spektakularne sukcesy. W rozwoju potencjału ich biznesu pomagają niejednokrotnie fundusze europejskie.

Polskie kosmetyki podbijają zagraniczne rynki [Quiz]
Polskie kosmetyki podbijają zagraniczne rynki [Quiz]
/ UrbanLab

Bez rękawiczki do demakijażu Glov stworzonej przez Monikę Żochowską i Ewę Dudzic wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji.  Choć zaczynały skromnie, prowadząc biznes we dwie, dziś sprzedają rękawice do demakijażu do ponad 70 krajów. Dotacje z Unii pozwoliły im na pierwsze wyjazdy na zagraniczne targi i pozyskanie pierwszych zagranicznych klientów. Potem poszło lawinowo.

O sukcesie eksportowym niewątpliwie mogą mówić także twórcy OnlyBio.life – firmy zajmującej się produkcją ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Unijne dotacje pozwoliły marce prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami i z sukcesem wprowadzać je na rynki zagraniczne. Także budowa centrum B+R, zrealizowana z udziałem ponad 5 mln zł z Programu Inteligentny Rozwój, okazała się dla OnlyBio.life strzałem w dziesiątkę.

Także właściciele Resibo – Ewa i Piotr Betlej – przyznają, że bez funduszy unijnych trudno byłoby im wystartować z firmą. Marka produkuje preparaty bazujące na naturalnych recepturach, a jej przychody w zeszłym roku sięgały 18 mln zł. U progu działalności właściciele Resibo – jak wiele innych młodych biznesów – skorzystali z preferencyjnej pożyczki z dofinansowaniem unijnym i zaczęli podbijać nowe rynki.  

Sprawdź swoją wiedzę – rozwiąż nasz krótki quiz i przekonaj się, czy na pewno sporo wiesz o funduszach europejskich.

fot. Materiał Partnera / 
Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki