REKLAMA

Polski producent okien skarży się na Komisję Europejską

2016-07-12 15:49
publikacja
2016-07-12 15:49
Polski producent okien skarży się na Komisję Europejską
Polski producent okien skarży się na Komisję Europejską
fot. JanKranendonk / / YAY Foto

Polski producent okien skarży się na nieuczciwą konkurencję i na przewlekłość działań Komisji Europejskiej. Cztery lata temu firma Fakro złożyła skargę do Komisji na duńską firmę Velux. W skardze znalazły się informacje o nadużywaniu dominującej pozycji na rynku europejskim.

fot. Francois Lenoir / / FORUM

Dziś przedstawiciele polskiego przedsiębiorstwa oskarżają urzędników w Brukseli, że celowo nie chcą się zająć skargą. Janusz Komurkiewicz z zarządu Fakro wskazuje na Komisarz do spraw konkurencji, która decyduje, które sprawy będą przedmiotem obrad, a które nie. Podkreśla on, że Margrethe Vestager pochodzi z Danii, w której piastowała funkcję ministra gospodarki. Janusz Komurkiewicz argumentuje, że komisarz musiałaby ukarać rodzimą firmę, nie chce tego zrobić, więc nie zajęła się sprawą.

Na zarzuty polskiej firmy odpowiedział już duński koncern. W oświadczeniu przekazanym mediom napisano, że producent okien nie ogranicza działalności Fakro i nigdy nie został skazany za nieuczciwe praktyki. Podkreślono też, że zarzuty o działanie na szkodę innych producentów są nieprawdziwe.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/magos

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~lolopindolo
Nie martwcie się. Gdy będe wybierał okna do swojej chaty, Velux i jego spółki zależne nie posmakują mojego grosza, a Fakro jak najbardziej.
~Wolny
Czego chcecie od Brukseli? Kto nas wrobił w to łajno? Zacznijcie od siebie , od Milera ,Kwaśniewskiego i innych dobroczyńców. Myśleliście ,że żydzi potraktują nas jak braci ? Polak zawsze będzie obwiniał innych. A gdzie wcześniej był rozum , poniżej pasa? Gdzie wiara w uczciwe dobro, miłość do bliźniego . Teraz Czego chcecie od Brukseli? Kto nas wrobił w to łajno? Zacznijcie od siebie , od Milera ,Kwaśniewskiego i innych dobroczyńców. Myśleliście ,że żydzi potraktują nas jak braci ? Polak zawsze będzie obwiniał innych. A gdzie wcześniej był rozum , poniżej pasa? Gdzie wiara w uczciwe dobro, miłość do bliźniego . Teraz pretensja do Brukseli?
~Grzechu_comeback
A co na to SŁOŃCE PERU?!?!?! CO NA TO TW BONI??? CO NA TO "ale jaja" Bieńkowska???!? Gdzie są ci najbardziej wpływowi obrońcy liberalizmu?????
~ae
Oni pracują u Niemca. Niemiec im płaci, to robią tak, żeby zabizpieczać przede wszystkim interesy Niemiec.
~Misza odpowiada ~ae
Sama prawda.
~hm
Przydałoby się trochę czarnego PRu tu i tam, czyli np. okna firmy _____ pod wpływem wysokich temperatur wydzielają śladowe ilości rakotwórczych związków. Taka wojna hybrydowa w związku z celową opieszałością KE.
~Tomek_S
Akurat ja spotkałem okna Fakro, gdzie silikon uszczelniający rozpływał się pod wpływem ciepła słonecznego
~Flex odpowiada ~Tomek_S
Ale właśnie o to chodzi. Velux stosuje silikon, który się nie rozpływa i to jest ta nieuczciwa konkurencja ;)
~PATRYJOTA
PiS ma racje ze chce wyciagnac tyle ile sie da dotacji z UE i wzmocnic maximum polski przemysl i gospodarke i potem piekne odjscie i pa pa UE.
UE to moloch biurokratyczno-korupcyjny i rak na organizmie o nazwie EUROPA.
~won_cwaniaczku
a potem po odejściu z UE to co? pensje jak na UPAinie po 50 euro na miesiąc a emerytury po 20 euro?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki