REKLAMA

Kościński: Nie zabieramy Polakom pieniędzy. Tylko zbieramy na utrzymanie państwa

2021-08-02 06:53
publikacja
2021-08-02 06:53
Kościński: Nie zabieramy Polakom pieniędzy. Tylko zbieramy na utrzymanie państwa
Kościński: Nie zabieramy Polakom pieniędzy. Tylko zbieramy na utrzymanie państwa
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Nic nikomu nie zabieram. Zbieram pieniądze obywateli i przekazuję na utrzymanie państwa - tłumaczy w poniedziałkowym "Fakcie" minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

"Czy czuje się pan jak Janosik, skoro zabiera pan pieniądze bogatszym, by dawać biedniejszym?" - zapytał "Fakt" szefa resortu finansów.

"Nic nikomu nie zabieram. Zbieram pieniądze obywateli i przekazuję na utrzymanie państwa - budowę dróg, szkół, szpitali. A reforma podatkowa aż dla 90 proc. płacących podatki będzie korzystna lub neutralna. To ponad 23 miliony osób. Rocznie to około czternastu miliardów złotych więcej w portfelach Polaków. Niemal dziewięć milionów osób przestanie płacić PIT" - odpowiedział minister.

Gazeta zwraca m.in. uwagę, że pracownicy sfery budżetowej są oburzeni, bo słyszą, że w przyszłym roku znów nie dostaną podwyżek.

"To nieprawda, że nie będzie podwyżek. Nie wzrośnie limit wynagrodzeń. Ale to ja teraz zadam pani pytanie: czy pani chciałby mieć dobrych urzędników, którzy efektywnie pracują? Czy żeby było ich bardzo dużo, ale niekoniecznie kompetentnych? Chcemy mieć profesjonalną, nowoczesną administrację i zadowolonych klientów. Zachęcam, by dobrym pracownikom zwiększać wynagrodzenie, a słabszym pomagać w rozwoju. Minęły już – i słusznie – czasy, kiedy wszyscy dostawali podwyżki po równo" - oświadczył Kościński. (PAP)

mmu/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Komentarze (16)

dodaj komentarz
arzab
My też zbieramy na utrzymanie swoich rodzin ale jak nam brakuje to nie żyjemy ponad stan i nie zabieramy innych by mieć na własne potrzeby tylko idziemy do dodatkowej pracy !
arzab
Miało być "nie zabieramy innym"
carlito1
90% nie straci? Na nowym wale ??? Hahaha dobre co oni ćpają....??
itso_a_dlaczego
mmu/ amac/ - to jakieś algorytmy ?
jarekm_re
Pis Twierdził że tyle pieniedzy zabrał "mafiom Wat-owskim" ze starcza na socjal którym hojnie dzieli wśród swoich wyborców..... Teraz chce sie dobrać do pieniedzy obywateli zarabiającyh po wielu latach inwestowania w siebie (studia takie śmakie) pieniądze - Stawiam pytanie czy obywatele płacący juz dziś bardzo Pis Twierdził że tyle pieniedzy zabrał "mafiom Wat-owskim" ze starcza na socjal którym hojnie dzieli wśród swoich wyborców..... Teraz chce sie dobrać do pieniedzy obywateli zarabiającyh po wielu latach inwestowania w siebie (studia takie śmakie) pieniądze - Stawiam pytanie czy obywatele płacący juz dziś bardzo duzo na utzrymanie panstwa ...to są te mafie Watowskie?
3xx
w koncu musza kupic sobie kolejne wybory, kupic glosy za pieniadze wyborcow..
123chocho odpowiada 3xx
Przypomnij kto w ty rządzie jest kompetentny ,no kto ?
friedens
Ten gość jest niekompetentny. Nawet dobrze, wysłowić się nie potrafi. On nie ma żadnego dobrego wykształcenia ekonomicznego. On na niczym się nie zna.
zenonn
Ważne, że reprerentuje interesy mocodawców, jak poprzednik.
Obaj z Brytanii zostali zesłani na prowincję do Polski.

Powiązane: Polski ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki