REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Polska promuje swoją żywność na Białorusi

2016-11-08 19:15
publikacja
2016-11-08 19:15

Polska promuje swoją żywność na targach spożywczych Prodexpo, które rozpoczęły się w stolicy Białorusi. Po raz drugi prezentowany jest w Mińsku program Smaki Europy, pokazujący bogactwo i wysoką jakość polskich wyrobów spożywczych.

fot. moodboard / / YAY Foto

W inauguracji targów Prodexpo wzięła udział delegacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki powiedział Polskiemu Radiu, że przeprowadził w białoruskim resorcie rolnictwa rozmowy dotyczące znoszenia barier w wymianie handlowej. Chodzi między innymi o eksport polskiej wołowiny na Białoruś. Wiceminister Zarudzki zwrócił uwagę, że Białoruś jest największym odbiorcą polskich produktów żywnościowych poza krajami Unii Europejskiej. W tym roku te obroty są rzędu 244 milionów euro. Więc to jest jeden z największych naszych partnerów. Mało kto o tym wie - powiedział Ryszard Zarudzki. Dodał, że Polska szuka obecnie podstaw do inwestowania w przemysł spożywczy na Białorusi. Jednocześnie polskim biznesmenom zależy na gwarancjach, zabezpieczających przed różnymi trudnymi sytuacjami, głównie ryzykiem finansowym i inwestycyjnym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/em/wkrz

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Ferdek
Polskie elity powinny poprosić lobbystkę p. A.BORYS [ i jej słono zapłacić tak jak dawniej bywało ] za lobbowanie polskiej żywności na BIAŁORUSI

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki