Polska promuje swoją żywność na Białorusi

Polska promuje swoją żywność na targach spożywczych Prodexpo, które rozpoczęły się w stolicy Białorusi. Po raz drugi prezentowany jest w Mińsku program Smaki Europy, pokazujący bogactwo i wysoką jakość polskich wyrobów spożywczych.

(fot. moodboard / YAY Foto)

W inauguracji targów Prodexpo wzięła udział delegacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki powiedział Polskiemu Radiu, że przeprowadził w białoruskim resorcie rolnictwa rozmowy dotyczące znoszenia barier w wymianie handlowej. Chodzi między innymi o eksport polskiej wołowiny na Białoruś. Wiceminister Zarudzki zwrócił uwagę, że Białoruś jest największym odbiorcą polskich produktów żywnościowych poza krajami Unii Europejskiej. W tym roku te obroty są rzędu 244 milionów euro. Więc to jest jeden z największych naszych partnerów. Mało kto o tym wie - powiedział Ryszard Zarudzki. Dodał, że Polska szuka obecnie podstaw do inwestowania w przemysł spożywczy na Białorusi. Jednocześnie polskim biznesmenom zależy na gwarancjach, zabezpieczających przed różnymi trudnymi sytuacjami, głównie ryzykiem finansowym i inwestycyjnym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/em/wkrz

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~Ferdek

Polskie elity powinny poprosić lobbystkę p. A.BORYS [ i jej słono zapłacić tak jak dawniej bywało ] za lobbowanie polskiej żywności na BIAŁORUSI

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil