Polska największym odbiorcą środków z Europejskiego Funduszu Społecznego

Polska w nowej perspektywie UE będzie największym odbiorcą środków z Europejskiego Funduszu Społecznego; w latach 2014-2020 do Polski trafi z niego ponad 13 mld euro - powiedział w piątek unijny komisarz ds. zatrudnienia i spraw społecznych Laszlo Andor.

W piątek KE przyjęła Umowę Partnerstwa z Polską w sprawie inwestowania środków UE.

"Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego będą nadal odgrywały kluczową rolę w pomaganiu polskiej gospodarce w osiągnięciu większej produktywności, innowacyjności oraz walce z wykluczeniem społecznym" - powiedział Andor na konferencji prasowej w Brukseli.

Jak zaznaczył, przez ostatnie siedem lat dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego blisko milion bezrobotnych Polaków powróciło na rynek pracy, a wielu innych wzięło udział w szkoleniach lub dostało wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

"W najbliższych siedmiu latach Europejski Fundusz Społeczny ponownie będzie skoncentrowany na walce z bezrobociem, szczególnie jeśli chodzi o ludzi młodych, kobiety oraz osoby starsze" - zaznaczył unijny komisarz ds. zatrudnienia.

Poinformował, że Polska dostanie dodatkowo 250 mln euro na walkę z bezrobociem młodych w regionach, gdzie przekracza ono 25 proc. (PAP)

mzk/ jzi/ pad/ jra/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~wwff

Aha, szkolenia komputerowe dla 50+.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne