REKLAMA

Polska fabryka Ikea zwalnia. 130 osób straci pracę

Piotr Bożek2023-10-03 13:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-10-03 13:00

IKEA niebawem ma zwolnić 130 pracowników, czyli 17 procent całej załogi fabryki mebli, która znajduje się w Goleniowie. Jak podaje gs24.pl, powodem takiej decyzji jest niższy w ostatnim czasie poziom zamówień.

Polska fabryka Ikea zwalnia. 130 osób straci pracę
Polska fabryka Ikea zwalnia. 130 osób straci pracę
fot. Graeme Dawes / / Shutterstock

IKEA o swoich planach miała poinformować współpracowników pod koniec września bieżącego roku. Zwrócono uwagę na potrzebę “dostosowania organizacji do niższych poziomów zamówień”. Sytuacja gospodarcza i wysokie koszty nie mogą ponoć pozostać bez wpływu na funkcjonowanie fabryki w Goleniowie. 

Z tego względu doszło do zmian w polityce personalnej zakładu. Wstrzymano rekrutację nowych pracowników i zakończono współpracę z agencjami pracy tymczasowej. Próbowano wpłynąć również na efektywność załogi, finansując szkolenia, które miały podnieść kwalifikacje wśród zatrudnionych. Jak się okazało, nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

"Niestety, te działania okazały się niewystarczające w przypadku zakładu w Goleniowie. Celem IKEA Industry jest odpowiedzialne prowadzenie biznesu, aby móc zapewnić stabilne miejsca pracy w perspektywie długoterminowej" - taką informację firma przekazała portalowi gs24.pl

Na co mogą liczyć pracownicy?

Osoby, które zostaną zwolnione, mają otrzymać odprawy oraz wsparcie w znalezieniu nowego miejsca pracy. Firma twierdzi, że pracownicy, których dotknie redukcja etatów, mają zostać o tym poinformowani maksymalnie do końca października. Przedsiębiorstwo postara się jednak, aby sprawa została załatwiona tak szybko, jak to tylko możliwe.

“W ciągu nadchodzących miesięcy zrobimy co w naszej mocy, aby wspierać naszych współpracowników podczas tej zmiany, pomagając im w poszukiwaniu nowych miejsc pracy. Mamy nadzieję, że po wzroście zamówień będziemy mogli ponownie zaoferować im miejsca pracy” - powiedziała Monika Dutka, dyrektor zarządzający w IKEA Industry Goleniów.

Źródło:
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (21)

dodaj komentarz
ktk
Fabryka w Goleniowie wykonuje meble z drewna a Ikea odchodzi od drewna na rzecz sprasowanych śmieci i innego tałatajstwa nadmuchanego powietrzem. Stąd zwolnienia.
vacarius
130 osób i to jest powód do Pisania o tym? I to przy bezrobociu tak niskim w Polsce jak od czasów komuny nie było. Ale tragedia nie znajdą innej pracy. Łooo Boże.
and00
"Polska fabryka Ikea ..."
To obozy były w końcu czyje?
bmwm6jp
Ludzi byłoby stać na więcej ale z powodu niepewnego kursu złotówki Polacy przepłacają. To co w Niemczech kosztuje w Ikea 100€ w Polsce kosztuje 600zł. Podziękujcie Jastrzombowi.
bha
Ceny w detalu coraz mocniej kosmiczne, a coraz więcej firm zwalnia.Im więcej ludzi straci pracę na rynku, w gospodarce im mniej godnie większość % zarabia to nie znaczy że w długo falowym terminie firmy na tym coś wielkiego zyskają!!!. Dobrobyt ogółu jest raczej ściśle powiązany z rynkową koniunkturą, sprzedażą, obrotami i Zyskiem Ceny w detalu coraz mocniej kosmiczne, a coraz więcej firm zwalnia.Im więcej ludzi straci pracę na rynku, w gospodarce im mniej godnie większość % zarabia to nie znaczy że w długo falowym terminie firmy na tym coś wielkiego zyskają!!!. Dobrobyt ogółu jest raczej ściśle powiązany z rynkową koniunkturą, sprzedażą, obrotami i Zyskiem wielu wielu firm usług, handlu itd.Niestety Kij bezrobocia ma zawsze dwa końce! również i dla zysku rynku o wielu na nim biznesów i firm.
igła
Zamiast zwalniać to by ich przenieśli na wcześniejsze emerytury jak nauczycieli.
trolley
panie, jaki kryzys, nie ma żadnego kryzysu...
gruking
Sa branze gdzie kryzys jest widoczny np transport i handel ale w budowlance kryzysu nie ma.
mul_roboczy
Myślę, że to dopiero początek dobrej zmiany. Podnoszą minimalną ostro w górę a wydajność pracy się nie zwiększa pomimo szkoleń i innych zachęt - tylko niektóre branże sobie z tym poradzą przerzucając wyższe koszty pracy na klienta. Już słychać głosy, że w Europie produkuje się w tej samej cenie bądź taniej niż u nas

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki