REKLAMA

Polska coraz ważniejszym miejscem dla banków inwestycyjnych

2010-03-26 06:59
publikacja
2010-03-26 06:59
26.03. Warszawa (PAP/Media) - Polska staje się coraz ważniejszym miejscem dla banków inwestycyjnych. Z czołowej dziesiątki świata brakuje już tylko dwóch, informuje "Puls Biznesu".

Duże oferty i stała obecność największych instytucji w Warszawie - to przepis na uczynienie ze stolicy Polski regionalnego centrum finansowego. O pierwsze postarało się Ministerstwo Skarbu Państwa, które realizuje plan prywatyzacji wart kilkadziesiąt miliardów złotych. Drugie staje się faktem.

Plan otwarcia biura w Warszawie ogłosił właśnie Goldman Sachs, jeden z największych na świecie banków inwestycyjnych. Tę decyzję motywuje "przyspieszeniem sprzedaży aktywów przez polski rząd".

Pojawienie się tego gracza oznacza, że z 10 najważniejszych banków inwestycyjnych warszawskiego adresu nie mają jedynie Barclays Capital i Morgan Stanley. Ten drugi, według rynkowych plotek, przymierza się już do założenia biura w Polsce.

"Parkiet" spekuluje, że dyrektorem warszawskiego biura banku Goldman Sachs może zostać... Kazimierz Marcinkiewicz. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
enzolorenzo
lata to w Polsce sa od dawna najlepsze, tylko trzeba z pokora przyjac to, co jednak nie jest doskonale i dopiero wtedy mozna z podniesionym czolem ruszac naprzód. czas na akcje, a dla tych, co nie wiedza jak, to rozsadne fundusze. optymizmu niezdrowego nie ma co napedzac, ale Polacy wbrew obiegowym opiniom, potrafia sobie radzic lata to w Polsce sa od dawna najlepsze, tylko trzeba z pokora przyjac to, co jednak nie jest doskonale i dopiero wtedy mozna z podniesionym czolem ruszac naprzód. czas na akcje, a dla tych, co nie wiedza jak, to rozsadne fundusze. optymizmu niezdrowego nie ma co napedzac, ale Polacy wbrew obiegowym opiniom, potrafia sobie radzic nie tylko w takich sytuacjach, jak ostatnio kryzys. duzy rynek wewnetrzny, wrodzona zaradnosc sporej czesci spoleczenstwa i jazda do przodu. sam chcialbym miec mozliwosc i czas, zeby dzialac na gpw, ale na razie zdaje sie na fachowcow. laduje regularnie w fundusze MiS zarzadzene przez noblfunds i jest naprawdę calkiem ok
~JOHN
Polska perełką EUROPY.................
Wiele wskazuje na to ,że w naszym kraju szykują się najlepsze lata .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki