REKLAMA

Połowę deklaracji podatkowych złożono przez internet

2017-05-04 12:32
publikacja
2017-05-04 12:32

Prawie 10 milionów Polaków rozliczyło się z fiskusem przez internet. Termin składania wypełnionych zeznań podatkowych za ubiegły rok minął 2 maja.

/ YAY Foto

Rzecznik Ministerstwa Finansów Łukasz Świerżewski powiedział, że drogą elektroniczną przesłano prawie 9 milionów 700 tysięcy deklaracji podatkowych. Dodał, że porównując te dane do liczby wszystkich deklaracji złożonych w ubiegłym roku, można powiedzieć, że w tym roku przez internet złożono niemal 54 procent zeznań podatkowych.

W tym roku Polacy po raz pierwszy mogli upoważnić urzędników fiskusa do wypełnienia ich zeznania. Łukasz Świerżewski powiedział, że prawie 38 tysięcy podatników skorzystała z takiej możliwości wypełniając PIT-WZ.

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w najbliższych latach rozszerzy liczbę formularzy PIT, o których wypełnienie będzie można wnioskować do urzędów skarbowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Arkadiusz Augustyniak/jj

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Pawel
Co za zart, porazke systemu promuje sie jako wielkie udogodnienie i innowacje...zamiast uproscic podatki tak, zeby zwykly pracownik mogl bez problemu wypelnic glupiego pita, albo w ogole zlikwidowac pity, to wychwala sie ze urzedy rozlicza za ciebie... inna sprawa ze w szkolach tego nie ucza, kolejna ulpmnoac edukacji, czlowiek po Co za zart, porazke systemu promuje sie jako wielkie udogodnienie i innowacje...zamiast uproscic podatki tak, zeby zwykly pracownik mogl bez problemu wypelnic glupiego pita, albo w ogole zlikwidowac pity, to wychwala sie ze urzedy rozlicza za ciebie... inna sprawa ze w szkolach tego nie ucza, kolejna ulpmnoac edukacji, czlowiek po szkole nie umie podstawowych rzeczy zrobic
~Silber
Idzie w dobrą stronę.
Moje pokolenie to na pewno 90% deklaracji przez neta.
~36L
PFR tylko PIT-37 i PIT-38
http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje
~antysocjalista
Kiedy podatek dochodowy od osób fizycznych będzie płacony od funduszu płac. Kiedy skończy się to PITolenie. Po co to ? Szkoda czasu i energii.
~ku
"Ministerstwo Finansów zapowiada, że w najbliższych latach rozszerzy liczbę formularzy PIT, o których wypełnienie będzie można wnioskować do urzędów skarbowych."
ŁASKAWCY zafajdani
Las rośnie wolno. Tabuny wrażych bezwartościowych pierdzistołków maja zajęcie w weryfikacji czy ktoś zapomniał podpisu
"Ministerstwo Finansów zapowiada, że w najbliższych latach rozszerzy liczbę formularzy PIT, o których wypełnienie będzie można wnioskować do urzędów skarbowych."
ŁASKAWCY zafajdani
Las rośnie wolno. Tabuny wrażych bezwartościowych pierdzistołków maja zajęcie w weryfikacji czy ktoś zapomniał podpisu czy nie przepisał do kolejnej rubryki. Są z siebie dumni? Do utylizacji.

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki