REKLAMA
PIT 2023

Połowa Polaków źle ocenia sytuację ekonomiczną kraju

2016-12-01 01:52
publikacja
2016-12-01 01:52

Połowa z nas źle ocenia sytuację ekonomiczną kraju. Tylko 23 proc. uważa, że w 2017 roku ulegnie ona poprawie.

Połowa Polaków źle ocenia sytuację ekonomiczną kraju
Połowa Polaków źle ocenia sytuację ekonomiczną kraju
/ YAY Foto

Połowa badanych przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju jest zła. Dobrze ocenia ją 44 proc. wszystkich respondentów, przy czym aż 86 proc. osób o poglądach zdecydowanie prawicowych jest zdania, że sytuacja jest dobra.Pesymistyczne nastroje dominują wśród kobiet (61 proc.). Największymi pesymistkami są panie w przedziale wiekowym 35-44 lata (47 proc.), z wykształceniem podstawowym (60 proc.), pobierające świadczenie 500+ (48 proc.), z zarobkami powyżej 5 tys. zł (53 proc.), mieszkanki metropolii (52 proc.), o poglądach lewicowych (64 proc.).

Wśród optymistów dominują mężczyźni (28 proc.), powyżej 55. roku życia (32 proc.), z wykształceniem gimnazjalnym (40 proc.), mieszkający na wsi (31 proc.), pobierający 500+ (35 proc.) i określający się jako prawicowcy (69 proc.)W sondażu IBRiS zapytał ankietowanych również o to czy ich zdaniem w przyszłym roku sytuacja gospodarcza kraju ulegnie zmianie. Ponad 1/3 (38 proc.) respondentów uważa, że nastąpi pogorszenie, a 32 proc. jest zdania, że nic się nie zmieni. Tylko 23 proc. twierdzi, że nastąpi poprawa. (PAP)

mkz/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Anna
To skutek propagandy cwanych elit,które gardłują w tvn gw,wirtualnej etc.A tak naprawdę to wściekają się,ze im łatwą kase i przywileje zabierają.
~Adam
panie w przedziale wiekowym 35-44 lata z wykształceniem podstawowym (60 proc.) pobierające świadczenie 500+ z zarobkami powyżej 5 tys. zł mieszkanki metropolii o poglądach lewicowych
---
Istnieje choc 1 taka osoba?
~Grzechu_comeback
no i wracamy do jedynie słusznej narracji, że "ciemnogród" chwali "oszołomów". A gdy mafia ośmiorniczkowa wkładała łapę do kieszeni obywateli po kasę na rachunki za balangi w knajpie to oczywiście dominował hurraoptymizm a KomoRUSKI miał 70% poparcie!
KTO TO JEST IBRIS??? Proszę: " IBRIS opublikował kilka
no i wracamy do jedynie słusznej narracji, że "ciemnogród" chwali "oszołomów". A gdy mafia ośmiorniczkowa wkładała łapę do kieszeni obywateli po kasę na rachunki za balangi w knajpie to oczywiście dominował hurraoptymizm a KomoRUSKI miał 70% poparcie!
KTO TO JEST IBRIS??? Proszę: " IBRIS opublikował kilka dni temu badanie, z którego wynika, że partia Petru może liczyć na 25 proc. poparcia społecznego."-Październik 2016 rok!!!!!
~bumbum
Ja się nie dziwię że są takie nastroje cały sektor prywatny to jedno wielkie niewolnictwo zwłaszcza teraz kiedy są dodatkowo na runku pracy imigranci z pozwoleniami na pracę w Polsce co hamuje wzrost płac bo po co prywaciarz ma zatrudnic tubylca jak w imię radości multi kulti zatrudni obcokrajowca.
~Grzechu_comeback
praktyki niewolnicze to nie tylko budowlanka. TO JUŻ STANDARD. Lewactwo ma w D prawa człowieka itede itepe. Teraz na tapecie jest walka totalna z wszelkimi przejawami powrotu do normalności, Czerwony nienawidzi granic. Kiedyś materializował tą myśl Stalin. Teraz, w dobie globalizacji, granicami jest biologia, tradycja, normy kulturowe praktyki niewolnicze to nie tylko budowlanka. TO JUŻ STANDARD. Lewactwo ma w D prawa człowieka itede itepe. Teraz na tapecie jest walka totalna z wszelkimi przejawami powrotu do normalności, Czerwony nienawidzi granic. Kiedyś materializował tą myśl Stalin. Teraz, w dobie globalizacji, granicami jest biologia, tradycja, normy kulturowe i wszystko co stoi na drodze zachciewajkom lewaka. Nie ma czegoś takiego jak prestiż zawodu prawnika, lekarza czy naukowca. Nie ma czegoś takiego jak ciężar odpowiedzialności za przyjęcie tego prestiżu i podejmowanie misji związanej z wykonywaną pracą. TERAZ LEWACTWO wyznacza standardy, bo lewactwo króluje w mediach a media próbują rządzić duszami. Wybierać prezydentów. Ustawiać sondaże. A nawet decydować kto jest człowiekiem i od którego momentu a może nawet od jakiej liczby komórek. W takiej sytuacji człowiek jest narzędziem do zdeptania kolejnej granicy, tradycji, kultury w imię CZERWONEGO ŚWIATA. KAŻDY, bez wyjątku i ten na rusztowaniu i ten w banku, szpitalu czy koncernie.
~Dżejms
Ludzie i tak trzeźwo oceniają. Skąd optymizm jak obcy nie plącą podatków? Skąd optymizm jak dotacje na fabryki Mercedesa? To ciąg dalszy rządów okupacyjnych. Jak wspiera się obcą konkurencję zamist ją wycinać to skąd optymizm? Tubylec nie może w takim otoczeniu odrosnąć od ziemi - biurwa go strzyże i gnoi.
~ka
to doprawdy zdumiewające, że tzw. "prawicowcy" (w rzeczywistości zwykłe komuchy) nie dostrzegają tego, że rządy PiS prowadzą do znacznie większego uzależnienia Polski od zagranicy niż kiedykolwiek - o czym "prawicowcy" tak ciągle wrzeszczą, że im się uzależnienie od zagranicy nie podoba. Widocznie ta opcja tak to doprawdy zdumiewające, że tzw. "prawicowcy" (w rzeczywistości zwykłe komuchy) nie dostrzegają tego, że rządy PiS prowadzą do znacznie większego uzależnienia Polski od zagranicy niż kiedykolwiek - o czym "prawicowcy" tak ciągle wrzeszczą, że im się uzależnienie od zagranicy nie podoba. Widocznie ta opcja tak ma: mówić jedno, robić drugie.
~Grzechu_comeback
jakieś KONKRETY??? A czy wcześniej były JAKIEKOLWIEK próby "od uzależnienia"???? I też oczekuję na konkrety!!! Czyżby pani KŁAMACZ spuściła ze smyczy swoich hejterów????

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki