REKLAMA

Polecone dostarczane na e-mail. eSkrzynkę założyło już blisko 5 tys. osób

2020-05-27 12:49
publikacja
2020-05-27 12:49

Przez pierwszy miesiąc od uruchomienia usługi eSkrzynkę założyło blisko 5 tys. osób. Co dziesiąty użytkownik otrzymał już swoją korespondencję w formie dokumentu elektronicznego - poinformowała w środowym komunikacie Poczta Polska.

/ Pexels
Dzięki tej usłudze klienci poczty zamiast tradycyjnej papierowej przesyłki otrzymują polecony w formie elektronicznej.

"eSkrzynka, wprowadzona przez Pocztę Polską przy współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, była odpowiedzią na potrzebę ograniczania bezpośredniej obsługi interesantów w czasie pandemii" - powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Janka, wiceprezes Poczty Polskiej.

Możliwość odbioru przesyłek poleconych w postaci elektronicznej Poczta Polska będzie świadczyć do 30 września br.

Z usługi wyłączone są przesyłki wysyłane przez sądy i trybunały, prokuraturę oraz inne organy ścigania, a także komornika sądowego.

Poczta wyjaśnia, że aby skorzystać z eSkrzynki, należy złożyć specjalny wniosek. Następnie Poczta Polska przetwarza przesyłkę poleconą w formę dokumentu elektronicznego i udostępnia ją w eSkrzynce, która jest założona przy użyciu profilu zaufanego klienta.

W eSkrzynce znajduje się zarówno zeskanowana koperta, jak i cała korespondencja. O nadejściu nowej korespondencji adresat jest informowany mailem. Oprócz dokumentu w formie elektronicznej Poczta Polska przesyła list na wskazany adres po miesiącu od jego zeskanowania.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki