Polaków nie stać na mieszkanie. "Tu musi pomóc rząd"

Z badań CBOS wynika, że Polaków nie stać na mieszkanie. Kredytów też nie chcą brać, bo nie czują stabilizacji w życiu zawodowym. Sytuacja sprawia, że coraz więcej ludzi, nawet do 35 roku życia mieszka z rodzicami, a perspektywy zakładania rodziny znacząco się oddalają.

– Państwo nie może się odżegnywać od tego i mówić, że mieszkalnictwo to jest problem tych, którzy szukają mieszkań. Bez pewnej inicjatywy ze strony rządu problem mieszkaniowy nie zostanie rozwiązany – mówi dr Jacek Furga, ze Związku Banków Polskich.

Nowy rząd, nowe mieszkanie

Projektem mającym rozwiązać ten problem postanowił zająć się PiS. W programie opozycji pojawił się pomysł tanich mieszkań czynszowych, które po czasie przechodziłyby na własność wynajmującego. Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że mieszkania byłyby budowane na gruncie pochodzącym ze skarbu państwa, a więc nie obejmowałyby centrów dużych miast. Wiele stron projekt krytykuje, jako nierealny do spełnienia. Propozycji na rozwiązanie sprawy mieszkalnictwa jest wiele, ale konkretnych działań wciąż brak.

Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~www

zliwkidować obecnych zepsutych jadem polityków a także osób z nimi powiązanymi i ich rodzinny jak środowisko złodziejskie zostanie oczyszczone NARÓD ODETCHNIE Z ULGĄ AMEN. i wszystko ruszy z kopyta

! Odpowiedz
0 0 ~Niezadowolony

Obniżyć podatki o 70%. W takim samym stopniu obciąć zatrudnienie w budżetówce - urzędnicy itd.
Ludzie sami kupią sobie mieszkanie za własne pieniądze.

! Odpowiedz
0 0 ~sa21

bank może otworzyć placówkę ma księżycu i marsie już wycieczki się organizują tam można będzie pożerować skoro na ziemi nie chcą brać tej manny z niebios.

! Odpowiedz
0 0 ~Wilczyca

...ja mam 2 dzieci, a nie mam gdzie mieszkać... jako samotna mama nie jestem wstanie płacić za wynajem... heh...

! Odpowiedz
0 0 ~veveve

"Kredytów też nie chcą brać, bo nie czują stabilizacji w życiu zawodowym"

I tu pana bankiera boli. Tyle się placówek bankowych postawiło a ludziska nie przychodzą.
To, czy młody mieszka sam czy z rodzicami pana nie obchodzi, nie ma co być obłudnym. Problem w tym, że bankom gwałtownie wyczerpuje się teren żerowania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~seth

przecież to jest takie proste.

! Odpowiedz
0 0 ~jaszczur

Zgadzam się. Tu musi pomóc rząd... ale tylko poprzez uwolnienie potencjału ekonomicznego Polaków. Rząd zamiast dawać niech nie zabiera i będzie OK.

! Odpowiedz
0 0 ~emeryt

nasi politycy wolą wspomagać banderowców niż troszczyć się o polska młodzież !!! będzie praca będą mieszkania ....chyba proste ?

! Odpowiedz
0 0 ~Caesar

Dzięki ustawie Balcerowicza-Jaruzelskiego banki w Polsce zostały postawione nad obywatelem i ponad klientem. Bankowy tytuł egzekucyjny to nadanie bankom uprawnień CzeKa... W USA tylko 30% kredytów jest na zmiennej stopie procentowej, w Polsce - dla obywateli 100% . Dodatkowo w USA klient odpowiada na ogół tylko hipoteką, a w Polsce całym swoim majątkiem oraz życiem swoim i swojej rodziny. Branie kredytu na 20-30 lat jest realne dla policjanta, sędziego czy prokuratora - bo oni mają zagwarantowane dochody, również w przypadku choroby czy wypadku i dożywotni etat, dla pozostałych to na 99,99% problemy, bo przecież przez 30 lat "coś" przydarza się nieomal każdemu...Na początek : likwidacja bankowego tytułu egzekucyjnego, odpowiedzialność tylko w zakresie hipoteki ograniczonej do nie spłaconej części, przy zmiennej stopie procentowej ograniczenie wzrostu stopy procentowej do powiedzmy 2-3%.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~kapiitalizm

zapominacie ze mamy kapitalizm jak ktos sobie nie radzi to ma problem i pretensje moze meic dla siebie. ja mam 3 mieszkania, nie mialem kontaktow ukladow, wsparcia rodziny, znajomosci i tuz po 30stce osiagnalem duzo - da sie? da ale trzeba zapier.... a nie sie opier...

! Odpowiedz