REKLAMA

Polak wygrał 193 tys. euro w pokerowym turnieju w Pradze

2016-12-15 11:25
publikacja
2016-12-15 11:25
Polak wygrał 193 tys. euro w pokerowym turnieju w Pradze
Polak wygrał 193 tys. euro w pokerowym turnieju w Pradze

Kolejny sukces pokerzysty reprezentującego biało-czerwone barwy. Hubert Matuszewski wygrał turniej EPT w Pradze i zdobył niemal 200 tys. euro. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.

W turnieju wzięło udział ponad 2000 graczy, w tym 37 Polaków. W początkowej fazie turnieju bardzo dobrze radził sobie Piotr Romanczukiewicz, który drugi dzień zakończył na pozycji lidera. Ostatecznie, choć doszedł do finałowego stołu, to nie jemu przypadło zwycięstwo. Najlepszy okazał się Hubert Makuszewski, który wygrał 193 tys. euro.

Gra przy finałowym stole okazała się bardzo zacięta i trwała 12 godzin, czego nie spodziewali się nawet organizatorzy - poziom blindów, który założyli przed turniejem został przekroczony. Naprędce ustalono nowy poziom, a Polak pokonał ostatniego przy stole Litwina Vladasa Tamasauskasa.

Rozgrywany w grudniu w Pradze turniej to ostatnie w tym roku zmagania z cyklu Eureka Poker Tour. Turnieje z tej serii odbywają się w miastach Europy Centralnej i Wschodniej. W tym roku pokerzyści grali w Rozvadovie (Czechy), Bukareszcie (Rumunia), Hamburgu (Niemcy) i Pradze (Czechy).

Ostatnie miesiące to dobry okres dla polskiej sceny pokera. W sierpniu Jakub Michalak wygrał turniej ETP na Malcie i zgarnął 178 tys. euro, natomiast w pod koniec sierpnia ponad milion euro wygrał Sebastian Malec.

Zdecydowanie najgłośniej było do tej pory o zwycięzcy turnieju odbywającego się na Karaibach w 2014 roku - Dominiku Pańce - który w świetnym stylu wygrał 1,423 mln euro. Polak zdobył uznanie pokerowego świata po niesamowitym zagraniu podczas turnieju na Malcie - Pańka spasował parę dziesiątek, przeczuwając, że rywal ma lepsze karty.

W latach 2007-09 jeden z przystanków EPT odbywał się w Warszawie. Turniej, który odbył się w roku 2009 był ostatnim ze względu na wejście w życie ustawy hazardowej. Od tego czasu gra w pokera poza kasynami jest nielegalna. Zmiana prawa nastąpi dopiero 1 lipca 2017 roku. Według pierwszych zapowiedzi gra w pokera przez internet miała stać się legalna tylko u państwowego monopolisty i wyłącznie z graczami z Polski. Natomiast granie ze znajomymi miało być legalne, jednak wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych i dość specyficznych przepisów, np. minimum 10 graczy (przy 9 byłoby to nielegalne), a planowaną grę należałoby zgłosić do dyrektora izby celnej.

Jednak parę dni temu minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin zapowiedział, że nastąpią zmiany w tej ustawie, które m.in. zliberalizują grę w pokera. Jak twierdzi minister planowane zmiany zostały już skonsultowane z wicepremierem Morawieckim, ale nie podał żadnych szczegółów, na czym ta liberalizacja miałaby polegać. Fanom pokera pozostaje czekać w nadziei, że prawo w końcu będzie normalne.

Sebastian Kaczmar

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki