REKLAMA

Polak wygrał 193 tys. euro w pokerowym turnieju w Pradze

2016-12-15 11:25
publikacja
2016-12-15 11:25

Kolejny sukces pokerzysty reprezentującego biało-czerwone barwy. Hubert Matuszewski wygrał turniej EPT w Pradze i zdobył niemal 200 tys. euro. Wygrana nie przyszła jednak łatwo.

W turnieju wzięło udział ponad 2000 graczy, w tym 37 Polaków. W początkowej fazie turnieju bardzo dobrze radził sobie Piotr Romanczukiewicz, który drugi dzień zakończył na pozycji lidera. Ostatecznie, choć doszedł do finałowego stołu, to nie jemu przypadło zwycięstwo. Najlepszy okazał się Hubert Makuszewski, który wygrał 193 tys. euro.

Gra przy finałowym stole okazała się bardzo zacięta i trwała 12 godzin, czego nie spodziewali się nawet organizatorzy - poziom blindów, który założyli przed turniejem został przekroczony. Naprędce ustalono nowy poziom, a Polak pokonał ostatniego przy stole Litwina Vladasa Tamasauskasa.

Rozgrywany w grudniu w Pradze turniej to ostatnie w tym roku zmagania z cyklu Eureka Poker Tour. Turnieje z tej serii odbywają się w miastach Europy Centralnej i Wschodniej. W tym roku pokerzyści grali w Rozvadovie (Czechy), Bukareszcie (Rumunia), Hamburgu (Niemcy) i Pradze (Czechy).

Ostatnie miesiące to dobry okres dla polskiej sceny pokera. W sierpniu Jakub Michalak wygrał turniej ETP na Malcie i zgarnął 178 tys. euro, natomiast w pod koniec sierpnia ponad milion euro wygrał Sebastian Malec.

Zdecydowanie najgłośniej było do tej pory o zwycięzcy turnieju odbywającego się na Karaibach w 2014 roku - Dominiku Pańce - który w świetnym stylu wygrał 1,423 mln euro. Polak zdobył uznanie pokerowego świata po niesamowitym zagraniu podczas turnieju na Malcie - Pańka spasował parę dziesiątek, przeczuwając, że rywal ma lepsze karty.

W latach 2007-09 jeden z przystanków EPT odbywał się w Warszawie. Turniej, który odbył się w roku 2009 był ostatnim ze względu na wejście w życie ustawy hazardowej. Od tego czasu gra w pokera poza kasynami jest nielegalna. Zmiana prawa nastąpi dopiero 1 lipca 2017 roku. Według pierwszych zapowiedzi gra w pokera przez internet miała stać się legalna tylko u państwowego monopolisty i wyłącznie z graczami z Polski. Natomiast granie ze znajomymi miało być legalne, jednak wyłącznie po spełnieniu rygorystycznych i dość specyficznych przepisów, np. minimum 10 graczy (przy 9 byłoby to nielegalne), a planowaną grę należałoby zgłosić do dyrektora izby celnej.

Jednak parę dni temu minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin zapowiedział, że nastąpią zmiany w tej ustawie, które m.in. zliberalizują grę w pokera. Jak twierdzi minister planowane zmiany zostały już skonsultowane z wicepremierem Morawieckim, ale nie podał żadnych szczegółów, na czym ta liberalizacja miałaby polegać. Fanom pokera pozostaje czekać w nadziei, że prawo w końcu będzie normalne.

Sebastian Kaczmar

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~BIUROKRACJA_ZAKAŁĄ
Ustawa hazardowa, jeden z największych bubli prawnych!
~Apropos
Karciarz. Wstyd. Hańba domowa. Nie podawać mu ręki.
~obserwator
tak poker to taka fascynujaca gra gdzie tlumy gapiow chca to ogladac,bo tu takie emocje rozpala i elektryzuje,sa kiwki,technika i taktyka gra zespolowa,ekwilibrystyka i gra pod ublike ze wkrotce na olimpiadzie zagosci a i za prawa tv trzeba bedzie slono zaplacic he he.
~polllkoloooooo
Polacy potrafią tylko ... blefować. Żal mi tego młodzieńca. I jeszcze mu nie wstyd twarz pokazać.Karciarz.Wstyd.
~tonyxxl
widać pojęcia nie masz o tej pięknej grze. Blefować to sobie możesz na filmie. Tu trzeba mieć mózg i podejście statystyczne przede wszystkim. Blef to mała część taktyki.
~Greg
wstyd mi za brak zrozumienia ironii przez Polaków.
~Liczygrosz odpowiada ~tonyxxl
Człowieku... chyba nigdy nie grałeś w pokera. Gdyby wygrał tą nagrodę w brydża to uznanie, ale poker... to śmiech na sali. Żadne osiągnięcie.
~tom
Jak bym chcial poznać nazwisko tego dekla który zdelegalizował grę w Pokera poza kasynami.
~tonyxxl
pogranicznik, vice-minister finansów w rządzie PO: Jacek Kapica
~żart
Najlepszym "pokerzystą" jest Janusz Korwin-Mikke.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki