REKLAMA

Gowin: Przyjmiemy nową, zliberalizowaną ustawę hazardową

2016-12-12 08:30
publikacja
2016-12-12 08:30

Przygotujemy nową ustawę hazardową, która zliberalizuje zakłady bukmacherskie oraz grę w pokera - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa Jarosław Gowin.

fot. MATLOCH DANUTA/FOTORZEPA/FORUM / / FORUM

Jarosław Gowin był pytany w Sygnałach dnia o to, co rząd zamierza zrobić z ustawą hazardową, która "pozostała po rządach Tuska". "Nieopacznie podniosłem rękę za wprowadzeniem w życie tej ustawy. Polska poniosła gigantyczne, wielomiliardowe straty na skutek tej ustawy. Dlatego kilka miesięcy temu postanowiliśmy ustawę zmienić tak, żeby pieniądze płynęły do budżetu" - powiedział Gowin. "Zwróciliśmy się do KE o notyfikację, to trwało wiele miesięcy, ale mamy tę notyfikację" - dodał.

O otrzymaniu przez Polskę notyfikacji poinformował PAP w czwartek szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. "Jest notyfikacja Komisji Europejskiej, więc niebawem znów ruszą prace nad projektem w Sejmie" - mówił. We wrześniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy hazardowej, a sejmowa komisja finansów publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem.

Celem projektu, jak mówił w Sejmie przy okazji pierwszego czytania wiceminister finansów Wiesław Janczyk, jest ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą.

"Podjęliśmy z ministrem Morawieckim decyzję o tym, żeby już nie zmieniać tej ustawy, dlatego, że to by groziło tym, że cofnięta nam zostanie notyfikacja; na kolejne wiele miesięcy hazard pozostanie w szarej strefie, a Polacy tracić będą miesięcznie po 100, 200, 300 milionów złotych"- zaznaczył Gowin.

"Zaraz po przyjęciu tej ustawy, przygotujemy nową, która wyłączy zakłady wzajemne i grę w pokera, i zliberalizuje to tak, żeby można było wreszcie spokojnie obstawiać zakłady bukmacherskie, spokojnie grać w pokera, żeby to już nie była szara strefa" - mówił.

"Już w tej ustawie, która, wierzę w to, zostanie w tym tygodniu przyjęta przez Sejm, będzie można reklamować zakłady bukmacherskie" - zaznaczył. Jak podkreślił minister, oznaczałoby to ogromne korzyści dla polskiego sportu. (PAP Life)

mkz/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~qwerty
Gowin chciał nielegalnym firmom w Polsce dać możliwość reklamy. To absurd, bo zamiast zwalczać szarą strefę to by ją rozszerzyło jeszcze bardziej. Dobrze, że rząd poszedł po rozum do głowy i cofnął tę poprawkę. Teraz ustawa daje jakiekolwiek nadzieje na uporządkowanie branży.
~dziadekjasiu
I to potwierdza regułę ,że państwo to największy hazardzista /nie powiem ,że złodziej/ ,który ściga maluczkich ,by się obłowić kosztem innych . Potwierdzeniem tej tezy są kwoty wolne od podatków obywateli i Panów posłów i senatorów/3000 zł i 10x tyle dla wybrańców - nie powiem pomazańców/.I tak na każdym kroku- zabraknie dla nich I to potwierdza regułę ,że państwo to największy hazardzista /nie powiem ,że złodziej/ ,który ściga maluczkich ,by się obłowić kosztem innych . Potwierdzeniem tej tezy są kwoty wolne od podatków obywateli i Panów posłów i senatorów/3000 zł i 10x tyle dla wybrańców - nie powiem pomazańców/.I tak na każdym kroku- zabraknie dla nich -zabiorą emerytury -i nazwą to dezubekizacją. Czemu tego Pan Prezes nie robił wcześniej -wszak mógł .A wtedy nie trzeba bylo ,teraz można się obłowić na całego !!!
~MrKuba65
GOWIN PRAWDA !!!
http://wrealu24.pl/polityka/3151-uwaga-media-boja-sie-o-tym-mowic-gigantyczna-afera-pod-kierownictwem-polskiego-ministra-klamstwa-i-pospiech
~SONDA
Czy uważasz, że Gowin kłamie i nie będzie żadnej nowej ustawy?

Zielony - Tak
Czerwony - Nie
~Tfdhfg
To jeszczcze prostytucje opodatkowac, lichwe i zabojstwa na zlecieniei mamy komplet - juz kiedys ktos powiedzial ze rzad ktoremu brakuje pieniedzy nie bedzie wybrzydzal...
~Bezpartyjny
Szanowałem pana-P.J Gowin jako liberała-skala działań Pana jednak bardzo mała. Od kiedy koniec pseudonauki na pseudouczelniach?, od kiedy koniec finansowania tychże pseudouczelni przez zwykłych obywateli, od kiedy koniec produkowania przez nie bezrobotnych? I co ?-znów wykasowano kilka pozytywnych głosów na mój post-BRAWO CENZURA-Szanowałem pana-P.J Gowin jako liberała-skala działań Pana jednak bardzo mała. Od kiedy koniec pseudonauki na pseudouczelniach?, od kiedy koniec finansowania tychże pseudouczelni przez zwykłych obywateli, od kiedy koniec produkowania przez nie bezrobotnych? I co ?-znów wykasowano kilka pozytywnych głosów na mój post-BRAWO CENZURA-szkoda że nie wie że nic nie wskóra...
~Bezpartyjny
Już głosowałeś na ten post -a tu zero. Prawda boli co?b
~Bezpartyjny
A czy niemożna było zalegalizować wcześniej za PO ?-nie bo wtedy było to afe....Dobrze że ktoś mądrzeje-ale zawsze za póżno...
~mati
no proszę, ciekawe co na to KODziarze, którzy coś tam bredzą o dewastacji Polski xD
~Wanda
Hazard to niebezpieczne uzaleznienie.Wie o tym "legenda"Solidarności z Wrocławia....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki