Połączenie Wirtualnej Polski z Grupą o2 do końca czerwca

Publikowanie w internecie wartościowych treści, a także walkę o największych partnerów reklamowych w polskim internecie zapowiedział w piątek w Warszawie Jacek Świderski, prezes Grupy Wirtualna Polska, powstałej po połączeniu o2 i WP.pl.

Formalne połączenie Wirtualnej Polski z Grupą o2 nastąpi do końca czerwca - poinformowali przedstawiciele Grupy na konferencji prasowej.

"To jest wielki dzień dla moich wspólników Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty. 15 lat temu, kiedy zaczynaliśmy będąc jeszcze studentami, postawiliśmy sobie za cel, żeby grać w pierwszej lidze polskiego internetu. I dziś to się nam udało. Chcemy, aby Grupa Wirtualna Polska była partnerem pierwszego wyboru. Zarówno dla reklamodawców, dla których będziemy mieli konkretną ofertę reklamową, jak i dla użytkowników"- powiedział Jacek Świderski.

Dodał, że polski rynek portali internetowych jest rozdrobniony i dlatego musiało dojść do konsolidacji. "Nie chcieliśmy jednak być zwierzyną łowną tylko myśliwym, dlatego zdecydowaliśmy się na przejęcie WP. Wydaje nam się, że to połączenie pozwoli nam na realizacje bardziej ambitnej wizji rozwoju" - zaznaczył Świderski.

Wiceprezes Grupy Wirtualna Polska d/s strategii Michał Brański dodał, że połączenie o2 i wp.pl pozwoli walczyć o największych partnerów na rynku reklamy.

W zarządzie Grupy, obok Świderskiego, znajdą się Michał Brański, Krzysztof Sierota i Elżbieta Bujanowska. W skład rady nadzorczej wejdą: Jarosław Mikos, Krzysztof Krawczyk, Łukasz Wejchert, Krzysztof Kulig, Magdalena Magnuszewska, Tomasz Czechowicz i Beata Barwińska.

W październiku 2013 roku Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska) sprzedała 100 proc. swoich udziałów w Wirtualnej Polsce spółce o2 za 375 mln zł. Transakcja została sfinalizowana w czwartek.

Jacek Świderski jest współzałożycielem portalu o2.pl, laureatem nagrody Człowiek Roku Polskiego Internetu oraz Nagrody Przedsiębiorca Roku uzyskanej w konkursie Ernst & Young a przyznanej w kategorii Nowy Biznes. Ukończył kierunek Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wirtualna Polska to najstarszy portal internetowy w Polsce. Miesięcznie odwiedza go ponad 13 mln użytkowników. Grupę o2 tworzy kilkadziesiąt serwisów tematycznych m.in. Pudelek, Wrzuta czy Kafeteria - miesięcznie odwiedza go ponad 9 milionów internautów.

Fuzja - ta oznacza, że Grupa Wirtualna Polska stanie się liderem polskich portali internetowych. W Polsce zasięgiem (według danych Megapanelu za listopad 2013 r.) ustępować będzie jedynie Google'owi.(PAP)

krm/ mki/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

EVEREST 5,3500 71,5%
IQP 0,3600 63,6%
PBSFINANSE 0,7500 25,0%
REINHOLD 0,1900 -17,4%
BOGDANKA 21,4500 -15,4%
MEGARON 8,5500 -15,3%
Akcje: 129 wzrosło, 171 spadło, 80 bez zmian.
Wolumen: 39 363 495 akcji, obrót: 767 621 329 zł
Aktualizacja: 2020-02-19 17:04:55