REKLAMA

Polacy wolą pracować dla zagranicznych korporacji

2021-06-16 09:49
publikacja
2021-06-16 09:49
Polacy wolą pracować dla zagranicznych korporacji
Polacy wolą pracować dla zagranicznych korporacji
fot. GoodStudio / / Shutterstock

Praca w firmie z polskim kapitałem? Zdaniem respondentów nie jest to powód do dumy. Na pytanie, w jakiej organizacji chciałbyś pracować, najczęściej pada odpowiedź: korporacja. 

– Więcej ekspertów niż przed rokiem wskazuje, że chciałoby pracować w korporacji – 35 proc. w 2020/21 roku względem 28 proc. w 2019 roku. Może to wynikać z tego, że w trakcie pandemii pracownicy poszukiwali przede wszystkim stabilnego zatrudnienia – wyjaśnia Michał Młynarczyk, prezes Devire i członek zarządu Polskiego Forum HR.

Pandemia spowodowała, że oczy polskich pracowników zwróciły się przede wszystkim na korporacje, w stosunku do poprzedniej edycji badania coraz mniej osób deklaruje chęć pracy jako freelancer lub w małej firmie. 

Jeśli chodzi o pochodzenie kapitału, to dla większości osób nie ma to znaczenia (62 proc.), jednak dla tych, którzy uważają inaczej, lepszym wyborem będzie firma z zagranicznym kapitałem (28 proc.) niż polskim (11 proc.). Polacy wybierają najczęściej pracodawców ze Stanów Zjednoczonych (37 proc.), a następnie z Niemiec (19 proc.), Szwajcarii (10 proc.) czy Wielkiej Brytanii (9 proc.). 

WS

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (26)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Polacy pracowaliby w Unitrze, gdyby tu nadal była a mogła tu być. Ktoś polskie firmy zniszczył.
pstrzezek
Sorry bankier ale szukacie newsa na siłę i wprowadzacie w błąd.
Tytuł artykułu: "Polacy wolą pracować dla zagraniczych korporacji"
W samym artykule: "Jeśli chodzi o pochodzenie kapitału, to dla większości osób nie ma to znaczenia (62 proc.)"
bankster-kreator
Polacy nie chcą pracować dla korporacji ale nie mają wyjścia. Korporacje są podłączone do drukarki więc nigdy nie będziesz miał szans z nimi konkurować. Tytuł powinien brzmieć: "Przez faworyzowanie korporacji i nierówną walkę Polacy są zmuszeni pracować dla korporacji"
adrian76
Tu nie chodzi o pieniądze, ale o mentalność folwarczną polskich Januszy Biznesu. Po prostu zagraniczne korporacje nie bawią się w oszczędności typu najtańsza kawa czy brak mikrofalówki, na którą muszą składać się pracownicy. Niby drobiazg, a robi różnicę... to oczywiście tylko przykład dziwnych zachowań.
bankster-kreator
Korporacje są podłączone do drukarki więc nigdy nie będziesz miał szans z nimi konkurować. Przedsiębiorca sam musi wyłożyć na to kasę, na pracowników, towar, inwestycje jak nie zarabia bankrutuje. Natomiast korporacja jak ma problem to sobie drukuje obligacje korporacyjne których nikt o zdrowych zmysłach by nie kupił Korporacje są podłączone do drukarki więc nigdy nie będziesz miał szans z nimi konkurować. Przedsiębiorca sam musi wyłożyć na to kasę, na pracowników, towar, inwestycje jak nie zarabia bankrutuje. Natomiast korporacja jak ma problem to sobie drukuje obligacje korporacyjne których nikt o zdrowych zmysłach by nie kupił wiedząc, że korporacja kiepsko przędzie ale znajduje się dobry wujek i to skupuje w nieograniczonych ilościach. Dzięki temu korporacja ma darmowe pieniądze. Nie da się konkurować z drukark. Chyba że sam będziesz drukował ale przestrzegam za to jest więzienie jak za zabójstwo. Tylko uprzywilejowani mogą drukować i rozdawać uprzywilejowanym. Nie dla psa kiełbasa.
prawdziwynierobot odpowiada bankster-kreator
nie wiem skąd takie myślenie - firma musi zarabiać - czy to mała, czy duża, musi zarobić na swoje utrzymanie. Jak nie zarabia, albo nie będzie perspektyw to nikt nie będzie kupował obligacji, bo za kilka lat nic nie będą warte. Jakby przychodzi kryzys, to pierwsze co robi korpo, to tnie koszty - zwalnia i szuka oszczędności nie wiem skąd takie myślenie - firma musi zarabiać - czy to mała, czy duża, musi zarobić na swoje utrzymanie. Jak nie zarabia, albo nie będzie perspektyw to nikt nie będzie kupował obligacji, bo za kilka lat nic nie będą warte. Jakby przychodzi kryzys, to pierwsze co robi korpo, to tnie koszty - zwalnia i szuka oszczędności i wtedy januszowanie może być na wiele większą skalę, niż w małych firmach.
bankster-kreator odpowiada prawdziwynierobot
W takim razie jeszcze mało wiesz i mało widziałeś skoro tak piszesz, jest pełno obligacji korporacyjnych na których nie ma chętnych nikt nie chce i nie skupuje takie gówna prócz rezerwy federalnej. Niektóre korporacje i sieciówki to są zombi, gdyby nie FED z drukarką to już dawno przestałyby istnieć.
prawdziwynierobot odpowiada bankster-kreator
a, o takich firmach piszesz - czyli z "gwarancjami". to tak, te firmy są "perspektywiczne". Uświadamiam sobie coraz bardziej, że ten system musi pierdzielnąć i to zdrowo. pytanie kiedy.
zbyszek_
Jak polski przedsiębiorca ma oferować lepsze warunki jak MAN, Mercedes , JPM etc... dostają od rządu zniżki podatkowe a przedsiębiorcy 9% składki zdrowotnej do zapłaty?

To jest walka Davida z Goliatem na rządowych sterydach.

A rządy w naszym kraju są jawnie anty-polskie. I to nie jest żadna teoria spiskowa.
demeryt_69
Co to właściwie jest ta korpo?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki