REKLAMA

Polacy przeciwko zakazowi handlu. Chcemy robić zakupy w każdą niedzielę [Sondaż]

2021-07-14 06:50
publikacja
2021-07-14 06:50
Polacy przeciwko zakazowi handlu. Chcemy robić zakupy w każdą niedzielę [Sondaż]
Polacy przeciwko zakazowi handlu. Chcemy robić zakupy w każdą niedzielę [Sondaż]
/ Wroclavia

Już 55 proc. Polaków uważa, że zakupy powinny być dostępne we wszystkie dni tygodnia – wynika z badania CBRE, które przytacza środowa „Rzeczpospolita”.

Jak napisano, z badania przeprowadzonego w czerwcu na próbie niemal 1,1 tys. dorosłych Polaków na panelu Ariadna wynika, że osób chcących robić zakupy w niedzielę przybyło w ciągu roku o 4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednią edycją tego badania. Przeciwnego zdania jest co trzecia.

"W marcu 2018 roku Polacy po raz pierwszy nie poszli na zakupy w każdą niedzielę. Podnoszono wtedy argument, że to zły pomysł, bo dla wielu osób niedziela to jeden z nielicznych dni, kiedy mogą wybrać się na zakupy" – mówi, cytowana, Magdalena Frątczak, szefowa sektora handlowego w CBRE. "Aktualnie pomysł, by zakazać handlu w niedzielę, ma więcej przeciwników niż zwolenników. Podała, że ponad połowa osób chce robić zakupy w dowolny dzień tygodnia, jeszcze więcej niż rok temu – dodaje.

Gazeta wskazała, że najmniej przeciwników zakaz handlu ma na wsi, jego zniesienia chce 48 proc. Z kolei w największych aglomeracjach to aż 64 proc. Jeśli chodzi o wiek respondentów to 62 proc. osób w wieku 18–24 lata i taki sam odsetek osób powyżej 55. roku życia chce opcji zakupów w niedzielę. Ich powrotu chce również ponad połowa osób w wieku 25–34 oraz 45–54 lata.

"Zakaz i tak trzeszczy, zwłaszcza sieci spożywcze dzięki statusowi placówki pocztowej coraz częściej pracują we wszystkie dni tygodnia. Niedawno na taki krok zdecydowała się Biedronka. W jej sklepach od ponad dwóch lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, teraz testowo współpraca została poszerzona. Poczta Polska podaje, że wraz z partnerami oferuje klientom ponad 15 tys. punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chce ją rozszerzyć do 20 tys." - czytamy w "Rz".

kmz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (15)

dodaj komentarz
wizytator
To zostawić tylko kasy samoobsługowe dla tych którzy nie mają żadnych zainteresowań. I ich jedynym celem w życiu jest konsumpcja. Niech stoją do takich kas w kilometrowej kolejce. Szczerze życzę!
volksempfanger
Regulować to sobie powinieneś co najwyżej kiedy papu a kiedy klocek.
my_kroolik
Nie chcesz robić w niedziele zakupów - to nie rób. Nie chcesz w niedziele pracować za kasą - to nie pracuj. Obecnie w Polsce jest tyle miejsc pracy, że bez problemu znajdziesz inną. Ale bądź łaskaw odczepić się od mojego życia i przestać mi narzucać system wartości. Mam własny rozum i sam będę decydował, co dla Nie chcesz robić w niedziele zakupów - to nie rób. Nie chcesz w niedziele pracować za kasą - to nie pracuj. Obecnie w Polsce jest tyle miejsc pracy, że bez problemu znajdziesz inną. Ale bądź łaskaw odczepić się od mojego życia i przestać mi narzucać system wartości. Mam własny rozum i sam będę decydował, co dla mnie najlepsze. Nie potrzebuję do tego żadnego Dudy od Kacperka, czy paru starych grubasów w czarnych sukienkach.
gruking odpowiada volksempfanger
Dziadu otworz sklep i sobie handluj
pozhoga
Polacy to jednak uparty naród: od 30 lat gazwyby i tefauleny tłuką do głów, że ma być jak w Niemczech, a Polacy dalej nie i nie: Niemcy mają sklepy zamknięte - to my będziemy mieć otwarte, Niemcy mają futbol na dobrym poziomie - to my będziemy przegrywać z Karabachem, Niemcy mają media w rękach niemieckich - to my Polacy to jednak uparty naród: od 30 lat gazwyby i tefauleny tłuką do głów, że ma być jak w Niemczech, a Polacy dalej nie i nie: Niemcy mają sklepy zamknięte - to my będziemy mieć otwarte, Niemcy mają futbol na dobrym poziomie - to my będziemy przegrywać z Karabachem, Niemcy mają media w rękach niemieckich - to my będziemy mieć w obcych, Niemcy mają prąd z węgla - to my będziemy zarzynać własną energetykę. Tak trzymać.
newcommer
Niemcy płacą Lewemu miliony ojro a w Polsce kopie piłkę darmo.
pakamera odpowiada newcommer
chciał by to"darmo"
volksempfanger
Wspaniale, cieszę się że polskie rodziny już zrozumiały jaka to dla nich szansa.
karbinadel
Prymat ideologii nad ekonomią nigdy nie kończył się dobrze. Ani dla jednej, ani dla drugiej. Kościoły i tak będą pustoszeć, a państwo i obywatele zarobią mniej
newcommer
To twierdzisz że LIDL w Niemczech jest zamknięty z powodu kościoła ? Inwestuj w papiery dłużne bo na akcje to masz za mały rozumek.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki