REKLAMA

Polacy popierają kary za brak maseczek

2020-10-26 07:08
publikacja
2020-10-26 07:08
Polacy popierają kary za brak maseczek
Polacy popierają kary za brak maseczek
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Mimo, że w Polsce jest spora grupa osób, które negują zasłanianie ust i nosa, to jednak większość Polaków popiera bezwzględne karanie za brak maseczki - podał w poniedziałek "Super Express" powołując się na sondaż Instytutu Pollster.

W artykule przypomniano o nowym projekcie ustawy zgłoszonym przez PiS, który zakłada surowsze kary za nienoszenie maseczki. "Będzie ponadto osobny przepis karny, który stwierdza, że brak maseczki staje się wykroczeniem" - podano.

"Osoby, które nie noszą prawidłowo założonych maseczek, zapłacą mandat w wysokości 1000 zł. Mandaty wystawiać będzie mogła nie tylko policja, lecz także straż miejska i Straż Ochrony Kolei" - czytamy w artykule.

Jak przypomniano, "obecnie policja za brak maseczki wystawia mandaty 500 zł. Może też skierować sprawę do sanepidu, który za niestosowanie się do przepisów może nakładać kary administracyjne od 5 tys. zł do nawet 30 tys. zł".

Według badania 56 proc. respondentów uważa, że "policja powinna tak bezwzględnie karać za brak maseczki". Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych, a 8 proc. podało odpowiedź "nie wiem".

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster 22 i 23 października na próbie 1082 dorosłych Polaków. (PAP)

oloz/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
darius19
skad tyle hejtu w katolickim narodzie?
atx
dzieciak mnie się właśnie spytał
tata kiedy będzie 16 bo chce iść na dwór
...hm właśnie się ściemnia o tej porze ale cóż wtedy gestapolicja się nie przyczepi do dzieciaka tylko jaki pedofil ale co tam ...deb*ile to wymyślają i tyle
jas2
Jeśli chcemy się dowiedzieć czy maseczki ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa, to trzeba je nosić przez jakiś czas.
Inaczej nie będziemy wiedzieć co ma wpływ na epidemię.
rysiek58
najpierw trzeba się skupić na bezpieczeństwie, później przyjdzie czas na sobwody obywatelskie.
bankierek15
A czy wiecie może jak to jest uregulowane względem dzieci. Mam przedszkolaka (5 lat) i widzę, że większość dzieci w wielku przedszkolnym nie nosi maseczek. Czy jest to jakoś uregulowane czy też mandat nam sie należy jeśłi takie dziecko nie założy maseczki? Dodam tylko, że w zamknietych przestrzenich: sklep, apteka A czy wiecie może jak to jest uregulowane względem dzieci. Mam przedszkolaka (5 lat) i widzę, że większość dzieci w wielku przedszkolnym nie nosi maseczek. Czy jest to jakoś uregulowane czy też mandat nam sie należy jeśłi takie dziecko nie założy maseczki? Dodam tylko, że w zamknietych przestrzenich: sklep, apteka mój syn nosi meseczkę, na świeżym powietrzu jest z tym trudniej.
samsza
I dlatego będę popierał karę za zabicie dzieci. Cwaniary wciskają mi maskę na twarz, to niech też mają swoją karę. Trzeba też pomyśleć o karze za miesiączkowanie, przecież krew roznosi wirusa...
endes
Intelekt „wysokich lotów”... żal tego portalu
artureg
To Ci sami ludzie, którzy wolą zamknąć szkoły i oglądać telewizje w domu, a żyć na koszt innych.
bankster-kreator
Dokładnie i dobitnie to ująłeś. Prawdziwe i jednocześnie smutne.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki