REKLAMA

Polacy najbardziej zestresowani w Europie

2016-11-09 04:51
publikacja
2016-11-09 04:51
Polacy najbardziej zestresowani w Europie
Polacy najbardziej zestresowani w Europie
fot. phovoir / / YAY Foto

Nie tylko menedżerowie są narażeni na przemęczenie w pracy. Polacy są nie tylko najbardziej zapracowanym, ale i najbardziej zestresowanym narodem w Europie.

fot. / / thetaXstock

Prawie trzy czwarte pracowników, w tym aż 80 proc. pracowników umysłowo-fizycznych (m.in. inżynierów w fabrykach i na budowach) i 64 proc. pracowników fizycznych, ocenia, że w pracy są narażeni na stres - wynika z badania przeprowadzonego w październiku br. na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy wśród 510 pracowników w Polsce - pisze "Rzeczpospolita".

Badanie, które przeprowadził TNS Polska, wykazało, że na drugim miejscu wśród czynników zagrożenia jest hałas, który doskwiera ponad dwóm na trzech badaniach. Niewiele mniej narzeka na bolesne lub męczące pozycje w pracy. W sumie prawie trzy czwarte pracowników fizycznych i umysłowo-fizycznych ocenia, że ich zajęcie wiąże się z potencjalnym ryzykiem dla zdrowia bądź życia.

OECD: Polacy pracują coraz dłużej

Średnio 1963 godziny przepracował w ubiegłym roku statystyczny Polak; to najwięcej od 6 lat - wynika z przekazanego w poniedziałek PAP raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

OECD poinformowało, że czas pracy Polaków w 2015 r. wyniósł 1963 godziny. To najwięcej od 6 lat - podkreślono w badaniu. Dla porównania w 2005 r. pracowaliśmy rocznie 1994 godziny, ale już w 2013 r. liczba przepracowanych godzin spadła do 1918.

Z raportu wynika, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych społeczeństw. W rankingu OECD Polska zajmuje 7 miejsce na 38 państw. Mniej od nas pracują m.in.: Czesi (1779 godzin), Słowacy (1754), Holendrzy (1419), Norwedzy (1424) oraz Francuzi (1482). Najwięcej pracują mieszkańcy Meksyku - w ciągu roku 2246 godzin. W czołówce są też Koreańczycy, Chilijczycy, Rosjanie, Grecy i mieszkańcy Kostaryki.

Czytaj więcej: "OECD: Polacy pracują coraz dłużej".

(PAP)pd/ jm/pż/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~frugo
Nerwy i stres wynikają ze złego zarządzania. Dziękuję.
~jk
a nauczyciele dalej bez podwyżek
~m123
nerwy i stres w pracy zdarzają się każdemu;( trzeba czasem dużo cierpliwości... krótko na temat jak radzić sobie z nerwami w pracy: http://blog.impel.pl/4266-2/
~Obywatel
Mamy beznadziejnych managerów. Mam porównanie z zagranicą.
~celt
Polacy mają dociśniętą śrubkę, bo jako tania siła robocza muszą składać się na dobrobyt naszych "sojuszników". Nadejdzie czas przebudzenia, ale wtedy będzie za późno. Garnizon amerykański będzie zbyt silny a "obrona terytorialna" nasączona ukraińskimi ochotnikami sięgnie do tradycji pacyfikacji Polacy mają dociśniętą śrubkę, bo jako tania siła robocza muszą składać się na dobrobyt naszych "sojuszników". Nadejdzie czas przebudzenia, ale wtedy będzie za późno. Garnizon amerykański będzie zbyt silny a "obrona terytorialna" nasączona ukraińskimi ochotnikami sięgnie do tradycji pacyfikacji Powstania Warszawskiego. Będziecie płaicić w ramach CETA/TTIP podatki na odszkodowania za wyimaginowane straty amerykańskich firm. Tak jak płacił do tej pory Ekwador, Salwador itd.
~hhahaha
co za bzdury oni się stresują bo nie mogą szpanować w pracy bo jedna kupiła torbe za 600 a drugi wydał wszystko na nowe auto
~plutarch
Po i nasza polityka wkurza wrażliwego człowieka - ta arogancja i buta. A teraz i Amerykanie posmakują.
~endi
Spokojnie jak wybuchnie III wojna światowa to tych co przeżyją nikt nie będzie już stresował , będą wieść spokojne pustelniczo - zbieracze życie na łonie natury , żadnych skarbówek , żadnych ZUS-ów , żadnych urzędników , żadnego państwa , żadnych kredytów , żadnych nakazów , zakazów , żadnych kontroli ,Spokojnie jak wybuchnie III wojna światowa to tych co przeżyją nikt nie będzie już stresował , będą wieść spokojne pustelniczo - zbieracze życie na łonie natury , żadnych skarbówek , żadnych ZUS-ów , żadnych urzędników , żadnego państwa , żadnych kredytów , żadnych nakazów , zakazów , żadnych kontroli , słowem pełny luzik ....
~realista
Mylisz się.Już nazajutrz pojawi się szaman z tacą i będzie kreślić cudne wizje.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki