REKLAMA

Polacy masowo "idą na L4" - ponad 2,5 mln zwolnień

2020-10-30 13:22
publikacja
2020-10-30 13:22
Polacy masowo "idą na L4" - ponad 2,5 mln zwolnień
Polacy masowo "idą na L4" - ponad 2,5 mln zwolnień
fot. siam.pukkato / / Shutterstock

Do 27 października na zwolnienie lekarskie poszło ponad 2,5 mln pracowników – około 30 proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu, informuje Wyborcza.

– Od 1 do 20 października 2020 r. wystawiono 1,8 mln zaświadczeń lekarskich. W stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego oznacza to wzrost o 23,5 proc. mówiła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska 23 października

Siedem dni później (27 października) liczba wystawionych zwolnień L4 sięgnęła 2 mln 516 tys., mówił Paweł Żebrowski rzecznik warszawskiej centrali ZUS na łamach Gazety Wyborczej. Ponad 2,5 mln wypisanych zwolnień lekarskich to wzrost o około 30 proc. w porównaniu do liczby zwolnień L4 we wrześniu tego roku, a październik jeszcze się nie skończył.

Najwięcej pracowników w październiku otrzymało zwolnienie lekarskie z powodu tzw. choroby własnej – około 2 mln 305 tys. osób. Natomiast z powodu opieki nad dzieckiem wystawionych zostało 177 tys. "L4", z kolei 34 tys. osób wykorzystało zwolnienie do opieki nad innych członkiem rodziny.

Polacy ponownie masowo "idą na L4", z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia na początku pandemii CVODI-19, w marcu tego roku kiedy rząd zapowiedział pierwszy lockdown.

DF

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (19)

dodaj komentarz
hansklos23
Lockdowm powinien trwać 20 lat, w pierwszych 10 latach należy zabić 1 mln Polaków a w 20 roku zbombardować miasta w 90%, a potem powiedzieć, że byli winni i mają płacić odszkodowania - definicja totalitaryzmu
krysiek85
L4 bo nie liczy się słownik polski tylko jak Ludzie mówią
lenaa
Otwórzcie podstawówki do przynajmniej 6 klasy to nastąpi cudowne ozdrowienie.
jkl777
500+ albo bankructwo kraju, wybor nalezy do ciebie...
loool
500+ albo finansowanie mafii VAT - wybór nalezy do Ciebie
pn300 odpowiada loool
Ci ma piernik do wiatraka?
itso_konstytucja_nie_urzadza
ja tez chyba tez pójdę na zwolnienie lekarskie jak mam komentować decyzje tego rządu niedobrze mi się robi
meryt
itso_"ja tez chyba tez pójdę na zwolnienie lekarskie jak mam komentować decyzje tego rządu niedobrze mi się robi"

Robisz co musisz :)
kryzysio
L4 nie ma od 1998 roku, jest ZUS ZLA lub e-ZLA, to tak gwoli rzetelności dziennikarskiej.
hfjdj
Dobrze dzieciaczku. My to wszystko wiemy. "Kafelki nadeptujemy" jak leci bo ważne jest to żeby iść a nie w którym miejscu na płycie chodnikowej stawia się stopę. Mówimy też "cpn" i "iść na L4" bo dla dorosłych jest ważne żeby być zrozumianym a nie żeby spędzać czas na mówieniu "stacja Dobrze dzieciaczku. My to wszystko wiemy. "Kafelki nadeptujemy" jak leci bo ważne jest to żeby iść a nie w którym miejscu na płycie chodnikowej stawia się stopę. Mówimy też "cpn" i "iść na L4" bo dla dorosłych jest ważne żeby być zrozumianym a nie żeby spędzać czas na mówieniu "stacja benzynowa" czy "ZUS ZLA". Panie przełożony jutro idę na ZUS ZLA. Na co? Na ZUS ZLA! Z Elą idziesz? Idę zapłacić za energię elektryczną. Za jaką energię? Za prąd? Gdzie takie dzbany się rodzą?

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki