REKLAMA

Podwyżki w FCA. Wynegocjowano 450 zł brutto

2021-02-25 08:07
publikacja
2021-02-25 08:07
Podwyżki w FCA. Wynegocjowano 450 zł brutto
Podwyżki w FCA. Wynegocjowano 450 zł brutto
/ Fiat

Po rozmowach płacowych w Fiat Auto Poland rozpoczętych na początku lutego zostało zawarte porozumienie, które podpisały wszystkie organizacje związkowe. To oznacza wzrost funduszu płac w wysokości kilkuset złotych i premię dla każdego pracownika. 

Podpisano porozumienie w FCA Polska, które oznacza wzrost funduszu płac o 450 zł brutto miesięcznie wraz z premią dla każdego pracownika od pierwszego lutego 2021 roku. Ta kwota przekłada się na wzrost stawki MPG o kwotę 2,37 zł/godz. dla każdego plus premię wynosząca 13 proc., jak podaje Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy Pracowników Organizacja Międzyzakładowa FCA Poland i Spółek w Bielsku-Białej.

"W imieniu NSZZ Pracowników FCA Poland i Spółek w Bielsku Białek dziękujemy członkom związku oraz pracownikom za okazane wsparci podczas rozmów z pracodawcą. Kwota, która została zaakceptowana przez wszystkie organizacje związkowe, nie oddaje w pełni oczekiwań pracowników, jakie były obiecywane przez niektóre organizacje związkowe. Jednak biorąc pod uwagę odpowiedzialność za załogę, uważamy, że obietnicami nie jesteśmy w stanie opłacić dziś mediów czy zrobić zakupów", przekazał związek w informacji skierowanej do członków oraz pracowników spółki. 

Organizacja podała, że był to wyjątkowo trudny czas przez połączenie dwóch spółek PSA i FCA. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
stachsgh
Peugeot na testach
https://www.youtube.com/watch?v=WogtI3JBxmU

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki