REKLAMA
Tour de spółki

Zniknęło widmo paraliżu kasy państwa

2020-05-15 06:39
publikacja
2020-05-15 06:39

Minister finansów obiecał wypłatę wynegocjowanych podwyżek płac i zadeklarował, że nie chce redukować kadr - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

/ fot. Tomasz Adamowicz / FORUM
Jak pisze dziennik, w czwartek doszło do porozumienia między związkami zawodowymi działającymi w Krajowej Administracji Skarbowej a kierownictwem Ministerstwa Finansów w sprawach płacowych.

"Resort przystał na żądania związkowców, co do wypłaty 6-proc. podwyżki płac, wynegocjowanej pod koniec stycznia. Wcześniej MF wysyłało sygnały, że wskutek kryzysowej sytuacji związanej z epidemią te podwyżki nie są pewne" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak dodaje gazeta, nawet w trakcie czwartkowych rozmów kierownictwo resortu wysłało komunikat, że skarbowcy mogą liczyć na podwyżki tylko w połowie uzgodnionej wysokości (potem wyjaśniało, że doszło do tego omyłkowo).

"Do czwartkowych rozmów doszło po przeprowadzonej 8 maja akcji protestacyjnej. Polegała ona na wyłączeniu komputerów na 15 minut. Wprawdzie nie zakłóciło to znacząco pracy urzędów, ale akcja miała masowy zasięg: ze specjalistycznej aplikacji KAS wylogowało się aż 75 proc. jej użytkowników, także w granicznych placówkach celnych" - przypomina "Rz".

mkr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
gregzacha
Wyciśnie się więcej kasy z małych firm i będzie na wszystko. Następne 2 miliardy na TVP , 900 milionów na kancelarię maliniaka itp.
henk54
To jest okazja, żeby wreszcie odchudzić biurokrację, zmniejszyć liczbę urzędników, przepisów itp
smallsaver
To samo naiwnie myślałem przy poprzednim kryzysie. Tu potrzeba rewolucji.
henk54
Gdy mąż traci pracę, mądra żona nie powinna wtedy wydawać na swoje zachcianki tyle samo co zawsze, lecz szukać oszczędności.
Tak samo jak gospodarka stanęła, przedsiębiorcy bankrutują, a ludzie tracą pracę, politycy i urzędnicy nie powinni marnować i wydawać tyle samo pieniędzy co zwykle, tylko znacznie zmniejszyć
Gdy mąż traci pracę, mądra żona nie powinna wtedy wydawać na swoje zachcianki tyle samo co zawsze, lecz szukać oszczędności.
Tak samo jak gospodarka stanęła, przedsiębiorcy bankrutują, a ludzie tracą pracę, politycy i urzędnicy nie powinni marnować i wydawać tyle samo pieniędzy co zwykle, tylko znacznie zmniejszyć wydatki. To niesłychany brak odpowiedzialności i gospodarności. Nawet w tym tragicznym momencie, gdzie ludzie tracą pracę i oszczędności życia, rząd popisuje się wydając miliardy na 13stą emeryturę albo socjal 500plus? Żeby kupić głosy na wybory? A potem niech wszystko utonie, ważne abym tylko rząd trwał przy korycie...
siunek
To jak, bonzowie zwiazkowi mieli uzgodnione te 15 minut z chłopakami z "miasta"?
tatrzanczyk
Nic nie minęło, tsunami dopiero idzie
meryt
"wypłaty 6-proc. podwyżki płac"

Wyższej niż inflacja.
antykomuch
całe szczęście, bo chyba bym nie przeżył
killgore
Podwyżki płac i utrzymanie urzędasów w pracy? No tak, Wolskę stać. Wybory ido. Na Anżeja głosujta!
kryzysio
Tylko łun tak mężnie walczy z ostrym cieniem mgły.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki