REKLAMA

Podstawy gry w szachy dla klas 1-3

2016-11-30 09:06
publikacja
2016-11-30 09:06

MEN w środę przedstawi podstawy programowe - poinformowała minister edukacji Anna Zalewska. Jak mówiła, znajdą się w nich m.in. podstawy programowania, podstawy gry w szachy; będą też "wzmocnione" języki obce i historia.

fot. / / thetaXstock

Zalewska w środę w TVP Info wyraziła nadzieję, że nowe podstawy programowe "usatysfakcjonują nauczycieli i będą odpowiadały poziomowi i oczekiwaniom dzieci".

"O godz. 13.30 pan (wiceminister edukacji Maciej) Kopeć będzie je (podstawy programowe) prezentował. Mogę powiedzieć jedno, do wczesnoszkolnej edukacji, do (klas) 1-3 mamy podstawy programowe, które uwzględniają nasze zapowiedzi, które wynikały z debat; podkreślone jest czytanie, będą podstawy programowania, bo taki jest wymóg cywilizacyjny i będą podstawy gry w szachy, to m.in. badania, które mówiły o tym, że w ten sposób trzeba wzmocnić nauczanie matematyki" - powiedziała szefowa MEN.

Jak mówiła, zostaną też "wzmocnione" języki obce i historia, ale też pozostałe przedmioty.

Zalewska nie chciała zdradzić dalszych szczegółów podstawy programowej. "O 13.30 umówiłam się z dziennikarzami i obywatelami, że wszystko pokażemy razem" - wyjaśniła.

Szefowa MEN zapowiadała wcześniej, że do końca listopada przedstawi nowe podstawy programowe (opisujące, co uczeń powinien umieć, kończąc dany etap edukacji), towarzyszące wprowadzeniu nowej struktury szkół. Jako pierwsi zgodnie z nimi uczyć się będą uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej oraz I klasy szkoły branżowej. To od tych klas rozpocznie się jesienią 2017 r. zmiana w nauczaniu. Nowa podstawa będzie wprowadzana stopniowo, tak by docelowo objąć wszystkie roczniki.

Brak podstaw programowych, zbyt mało czasu na ich przygotowywanie i zapoznanie się z nimi - to niektóre z najczęściej wysuwanych zarzutów wobec reformy edukacji.

Zgodnie z planowaną przez rząd reformą w miejsce obecnie istniejących typów szkół mają się pojawić: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby się rozpocząć od roku szkolnego 2017/2018.

We wtorek Sejm rozpoczął prace nad projektami ustaw wprowadzającymi reformę: Prawem Oświatowym i Przepisami wprowadzającymi Prawo Oświatowe.(PAP)

mrr/ akw/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Opad
Te pisuary jedyne co zmienią w szkołach to zrobią pomniki Kaczyńskich w każdym gabinecie... Komuna wraca, jeszcze tylko lekcji z politrukami partyjnymi brakuje i wykładów o podstawach komunizmu/kaczyzmu.
~dobrze
a te sq........... z PO jedyne co wprowadzały w szkołach to promocje homoseksualizmu, czyli nieuleczalnej patologicznej dewiacji, w wielu kulturach za takie zboczenie i patologie sie kamieniuje i zabija ...i dobrze!
~Igor30
Masz jakieś fiksacje na punkcie homoseksualnym? ...
~wer odpowiada ~Igor30
fiksacje to maja zboczency chcacy indoktrynowac dzieci wbrew woli rodziców
jak rodzice sobie zażycza lekcji homoseksualizmu dla dzieci to mozemy o tym rozmawiac - jak nie to wara
~normalnosc odpowiada ~Igor30
wyjedz synku do gejostanu i tam szalej na formach.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki