Podstawy gry w szachy dla klas 1-3

MEN w środę przedstawi podstawy programowe - poinformowała minister edukacji Anna Zalewska. Jak mówiła, znajdą się w nich m.in. podstawy programowania, podstawy gry w szachy; będą też "wzmocnione" języki obce i historia.

(thetaXstock)

Zalewska w środę w TVP Info wyraziła nadzieję, że nowe podstawy programowe "usatysfakcjonują nauczycieli i będą odpowiadały poziomowi i oczekiwaniom dzieci".

"O godz. 13.30 pan (wiceminister edukacji Maciej) Kopeć będzie je (podstawy programowe) prezentował. Mogę powiedzieć jedno, do wczesnoszkolnej edukacji, do (klas) 1-3 mamy podstawy programowe, które uwzględniają nasze zapowiedzi, które wynikały z debat; podkreślone jest czytanie, będą podstawy programowania, bo taki jest wymóg cywilizacyjny i będą podstawy gry w szachy, to m.in. badania, które mówiły o tym, że w ten sposób trzeba wzmocnić nauczanie matematyki" - powiedziała szefowa MEN.

Jak mówiła, zostaną też "wzmocnione" języki obce i historia, ale też pozostałe przedmioty.

Zalewska nie chciała zdradzić dalszych szczegółów podstawy programowej. "O 13.30 umówiłam się z dziennikarzami i obywatelami, że wszystko pokażemy razem" - wyjaśniła.

Szefowa MEN zapowiadała wcześniej, że do końca listopada przedstawi nowe podstawy programowe (opisujące, co uczeń powinien umieć, kończąc dany etap edukacji), towarzyszące wprowadzeniu nowej struktury szkół. Jako pierwsi zgodnie z nimi uczyć się będą uczniowie klas I, IV i VII szkoły podstawowej oraz I klasy szkoły branżowej. To od tych klas rozpocznie się jesienią 2017 r. zmiana w nauczaniu. Nowa podstawa będzie wprowadzana stopniowo, tak by docelowo objąć wszystkie roczniki.

Brak podstaw programowych, zbyt mało czasu na ich przygotowywanie i zapoznanie się z nimi - to niektóre z najczęściej wysuwanych zarzutów wobec reformy edukacji.

Zgodnie z planowaną przez rząd reformą w miejsce obecnie istniejących typów szkół mają się pojawić: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby się rozpocząć od roku szkolnego 2017/2018.

We wtorek Sejm rozpoczął prace nad projektami ustaw wprowadzającymi reformę: Prawem Oświatowym i Przepisami wprowadzającymi Prawo Oświatowe.(PAP)

mrr/ akw/ itm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Opad

Te pisuary jedyne co zmienią w szkołach to zrobią pomniki Kaczyńskich w każdym gabinecie... Komuna wraca, jeszcze tylko lekcji z politrukami partyjnymi brakuje i wykładów o podstawach komunizmu/kaczyzmu.

! Odpowiedz
5 9 ~dobrze

a te sq........... z PO jedyne co wprowadzały w szkołach to promocje homoseksualizmu, czyli nieuleczalnej patologicznej dewiacji, w wielu kulturach za takie zboczenie i patologie sie kamieniuje i zabija ...i dobrze!

! Odpowiedz
7 3 ~Igor30

Masz jakieś fiksacje na punkcie homoseksualnym? ...

! Odpowiedz
0 5 ~wer odpowiada ~Igor30

fiksacje to maja zboczency chcacy indoktrynowac dzieci wbrew woli rodziców
jak rodzice sobie zażycza lekcji homoseksualizmu dla dzieci to mozemy o tym rozmawiac - jak nie to wara

! Odpowiedz
0 0 ~normalnosc odpowiada ~Igor30

wyjedz synku do gejostanu i tam szalej na formach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil