Podcast pod psem

2020-08-08 08:00
publikacja
2020-08-08 08:00
Puls Biznesu

W Polsce żyje 7,5 mln psów i 6,5 mln kotów, ale nawet ci, którzy nie mają własnego zwierzęcia, mają swoje preferencje. W tym podcaście rozmawiamy o psim biznesie dużym i małym: produkcji karmy, hodowlach, tresurze, schronisku oraz o miłości do zwierząt.

Teresa Kawałowska z firmy Piesy Teresy od 17 lat wyprowadza psy. Współpracowała z hotelami i planowała budowę psiego hotelu z basenem. Życie pokrzyżowało jej plany, ale ona się nie poddaje. Rozmowa z nią to solidna dawka wiedzy o psach, a raczej – krótkie szkolenie dla człowieka. O szkoleniu psów i o tym, co potrafią, mówi Sławka Sworacka, policjantka i szkoleniowiec. To historia o pasji od dziecka i prawdziwej miłości, o którą zazdrosny jest mąż.  

Mamy też wielki biznes: sprawdzamy, ile Polacy wydają na karmę dla zwierząt, czy mamy dużo fabryk karmy i czy to dobry biznes. Mówi o tym Maciej Przeździak, sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych Polkarma.

Pamiętacie zdjęcie schronisk, w których dzięki pandemii wszystkie klatki były puste, bo ludzie przygarniali zwierzęta, żeby mieć z kim wyjść na dwór i żeby nie siedzieć samotnie w domu? Joanna Burakiewicz i Mariusz Tauber z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem opowiadają, jak było w Polsce. Okazuje się, że po chwilowej euforii przyszła szara rzeczywistość. Antykryzysowe przepisy opóźniły moment rozliczeń podatkowych, a to dla fundacji, która żyje z 1 proc., dramat finansowy.

Psy ze schroniska to zwykle kundelki. W Polsce żyje jednak kilkaset tysięcy psów rasowych, a o życiu hodowcy i pseudohodowlach opowiada Paweł Zawadewicz, który z żoną prowadzi hodowlę ogarów polskich.

Psy to biznes mały i duży, ale przede wszystkim miłość i pasja, co słychać u naszych gości. Ja przy nagrywaniu dostałam kilka cennych rad, które zamierzam przetestować na Heniu. Może kogoś z was nasi rozmówcy zainspirują do założenia firmy, hodowli, do pomocy schroniskom albo do przygarnięcia psa? Byłoby super!

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marcinn89
Dziwaczne rzeczy się wyprawiają w tej Polszy i na całym świecie. Niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda dziewczyna w przeciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 złotych siedząc na tyłku klikając w klawiaturę, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi calutki miesiąc na to Dziwaczne rzeczy się wyprawiają w tej Polszy i na całym świecie. Niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda dziewczyna w przeciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 złotych siedząc na tyłku klikając w klawiaturę, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi calutki miesiąc na to harować (najlepiej wpisać sobie w Google blog kejti i poczytać). Dziwne rzeczy się dzieją po tej burzy z wirusem i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych osób.
patrykowski978
Niedawno w serwisie Gazeta Polwiad czytałem jak młody koleś zarobił z 1000 zł kilka milionów na handlu przez Internet. Jak widać na tym świecie raczej wszystko jest możliwe :DD jeden w kryzysie się sporo bogaci, a drugi staje się jeszcze biedniejszy, smutne ale tak prawda. Polecam poczytać w Google, wpiszcie sobie gazeta polwiad.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki