REKLAMA

Podatki i sprawiedliwość [Podcast]

Grzegorz Nawacki2021-06-05 06:00Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"
publikacja
2021-06-05 06:00
/ Puls Biznesu

Podatki w Polsce są wysokie czy niskie? Czy bogaci płacą mało? Na co państwo wydaje nasze pieniądze? Czy Polacy często oszukują fiskusa i ile nas kosztuje ściąganie podatków? Jak można byłoby inaczej ułożyć system podatkowy - o tym rozmawiamy w najnowszym odcinku Pulsu Biznesu do słuchania.

15 maja rząd zaprezentował Polski Ład, nowy program społeczno-gospodarczy, a w nim gruntowne zmiany w podatku PIT. Jedynych czekają podwyżki, innym sytuacja się poprawi. To rozbudziło rozmowy o tym, czy PIT jest sprawiedliwy i jak to właściwie z tymi podatkami w Polsce jest.

Ignacy Morawski, główny ekonomista “Pulsu Biznesu”, wyjaśnia, czy podatki w Polsce są wysokie, czy niskie i czy to prawda, że bogaci płacą mało.

Łukasz Czernicki, główny ekonomista w Ministerstwie Finansów, opowiada o tym, ile osób płaci w Polsce podatki, a ile je ściąga i dlaczego rząd chce zmienić PIT.

Grzegorz Zatorski, autor Mapy Wydatków, wylicza, na co państwo wydaje pieniądze, które nam zabiera.

Robert Gwiazdowski mierzy się z pytaniem, czy podatki są dobre i sprawiedliwe i przedstawia wizję świata bez PIT i ZUS.

Zapraszam do słuchania!

Źródło:
Grzegorz Nawacki
Grzegorz Nawacki
Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"

W gazecie od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. byłem zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. zostałem uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobyłem nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jestem inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas. Uwielbiam sport w każdej postaci.

Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
men24a
To nie ma znaczenia czy podatki w Polsce są wysokie czy niskie. PiS jest geniuszem bo nakręcił ciemniaków że nikt w Polsce nie płaci podatków i teraz ma przyzwolenie na ich podnoszenie. I jeszcze się prosto w twarz im śmieje że daniny, opłaty to nie podatki. Tylko pozazdrościć im takiego To nie ma znaczenia czy podatki w Polsce są wysokie czy niskie. PiS jest geniuszem bo nakręcił ciemniaków że nikt w Polsce nie płaci podatków i teraz ma przyzwolenie na ich podnoszenie. I jeszcze się prosto w twarz im śmieje że daniny, opłaty to nie podatki. Tylko pozazdrościć im takiego elektoratu.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki