REKLAMA

Podatek od kopalin docelowo powinien być zniesiony - Jackiewicz, MSP

2016-02-25 09:33
publikacja
2016-02-25 09:33
fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM

Podatek od kopalin powinien być docelowo zniesiony. Zanim to jednak nastąpi może być obniżony, lub zostanie zmieniona formuła jego naliczania - poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz w Radiu Wnet.

"Myślę, że docelowo podatek powinien być zniesiony. W międzyczasie, albo obniżymy jego wysokość, tak żeby nie doskwierał w ten sposób spółce, albo zmienimy formułę naliczania. Jesteśmy w kontakcie z załogą i nowym zarządem, i wspólnie nad tym pracujemy. Słowa chcemy dotrzymać i myślę, że jest to perspektywa kilkunastu miesięcy" - powiedział Jackiewicz.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Finansów informowało, że analizuje różne warianty dotyczące podatku miedziowego, ale nie podało szczegółów.

W połowie stycznia minister skarbu Dawid Jackiewicz informował, że trwają w rządzie prace nad tym, aby od 2017 roku podatek miedziowy został albo zniesiony, albo znacznie ograniczony, albo też została zmieniona jego formuła z korzyścią dla KGHM.(PAP)

pif/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~roo
kupili tanio grają na wzrosty:D
za tydzień sprzedadza i powiedzą ze najszybciej za rok:D
~Akcjonariusz
Minister Jackiewicz powinien być docelowo zwolniony....
~misiopysio0123
W słowa chyba już nikt nie wierzy ile razy to mogą powtarzać. Zwykła próba manipulacji giełdą. Tyle że nikt się nie da nabrać po raz 4-y?
~polak2
zniosą zyski od kopalin?a one popłyną za granice -Kanada ,Chile? to jest na szkodę narodu Polskiego .Co na to Trybunał ?
~niepelnosprawny_org
zniesc wszystkie podatki, ale miec podatek dla zagranicznych, exxon moile, oil venture
~Damy_rade
Kolejna manipulacja kursem poprzez kolejne bebly a grono wtajemniczonych robi interes a reszta nie wie o co chodzi przykład ostatnie wzrosty brawo pisaki
~prawda_boli
Który już raz to słyszymy, a przecież Szydło w kampanii wyborczej miała już gotową ustawę o natychmiastowym zniesieniu tego podatku
~Xxxs
I znow obietnica Ks z Torunia wszedł na giełdę bo dostał odszkodowanie za termy ktore niby chciał budować a pózniej mu zabronili i musieli mu zapłacić teraz ta kasę pomnoży na giełdzie poprzez tego typu manipulacje słowami o podatku
~NORMOLNY
ZNIEŚĆ PODATKI OD KOPALIN I INNE ZĘBY GÓRNICTWO BYŁO RENTOWNE.

Powiązane: Podatek od kopalin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki