ZAGŁOSUJ

Pod skrzydłami SATUS Venture

2011-06-21 12:50
publikacja
2011-06-21 12:50
W maju br. Grupa SATUS otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zielone światło na powołanie Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Venture Capital SATUS. Oznacza, że kolejne start-up`y z obszarów biotechnologii, informatyki oraz rozwiązań technologicznych dla przemysłu mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości nawet 1,5 mln EURO dla jednej projektu. Partnerem funduszu jest Krajowy Fundusz Kapitałowy S.A.

SATUS to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Profil działalności SATUS ukierunkowany jest w szczególności na nowatorskie spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem.

W ramach sfinalizowanego już I Funduszu Kapitału Zalążkowego dokonanych zostało 9 inwestycji na kwotę około 18,5 mln PLN. Pierwsze spółki szykują się już do wyjścia, część z nich ma już za sobą oferty prywatne (w których konieczne okazały się redukcje) oraz zaplanowane terminy debiutów giełdowych. Należą do nich: Bloober Team, Han Bright, Binary Helix – mówi Krzysztof Bełech, Prezes Zarządu SATUS Venture. – Nowy Fundusz to szansa dla kolejnych innowacyjnych pomysłów na rozwinięcie się pod naszymi skrzydłami.
  
Powołaliśmy również Sieć Inwestorów Prywatnych SATUS, w ramach której Inwestorzy mają dostęp do wyselekcjonowanych nowoczesnych projektów inwestycyjnych, o wysokiej stopie zwrotu – dodaje Krzysztof Bełech.

SATUS buduje społeczność inwestycyjną wierząc w synergię przedsiębiorczości ludzi sukcesu - inwestorów, pomysłodawców, analityków, menadżerów, ekspertów i technologów. Działalność sieci realizowana jest poprzez systematycznie organizowane mitingi i fora inwestycyjne, na których prezentowane są projekty poszukujące zewnętrznego finansowania. Projekt Sieci jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013

Więcej informacji na stronie www.satus.pl
 

 
Źródło:Artykuł sponsorowany
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki