REKLAMA

Po Tajwanie czas na Chiny. XTPL ma nowego klienta

2022-08-03 11:45
publikacja
2022-08-03 11:45
Po Tajwanie czas na Chiny. XTPL ma nowego klienta
Po Tajwanie czas na Chiny. XTPL ma nowego klienta
/ XTPL

XTPL rozpoczyna sprzedaż swoich rozwiązań w Chinach. Spółka przyspiesza rozbudowę portfolio klientów o ośrodek badawczo-rozwojowy z Państwa Środka. Niespełna dwa tygodnie temu informacja o współpracy z partnerem z Tajwanu podniosła kurs z okolic historycznych minimów.

Urządzenie XTPL, Delta Printing System, będzie wykorzystywane przez chiński ośrodek badawczo-rozwojowy z Pekinu w pracach nad zaawansowaną integracją elementów półprzewodnikowych w nowej klasie urządzeń More-than-Moore (MtM). MtM to nowy obszar mikro- i nanotechnologii wykraczający poza granice konwencjonalnych technologii i zastosowań półprzewodnikowych. Urządzenie trafi do odbiorców przez chińską firmę Yi Xin Technology, która jest dystrybutorem XTPL dla rozwiązań technologicznych spółki w Chinach i Hong Kongu. Pierwsze wpływy z tej sprzedaży odnotowane będą już w III kwartale 2022 r. - informuje XTPL w komunikacie. 

Kurs XTPL reaguje 17-proc. wzrostami, podnosząc cenę akcji do 65,80 zł i zbliżając się do poziomu 67,20 zł, po którym walory były notowane po ogłoszeniu nawiązania współpracy z tajwańskim klientem z branży półprzewodników. Wtedy informacja wybudziła kurs spółki z poziomów bliskich historycznych minimów poniżej 40 zł za akcję, ustalonych w grudniu 2021 r. 

Bankier.pl

"Cieszę się z pierwszej sprzedaży rozwiązania XTPL na naszym rynku, a przede wszystkim z zadowolenia pierwszego klienta, po udanej demonstracji i testach technologii XTPL. Pierwsza sprzedaż jest zawsze największym wyzwaniem, natomiast otworzy nam drogę do kolejnych i wesprze obecne zaawansowane procesy sprzedażowe - mówi Simon Hao, dyrektor zarządzający Yi Xin Technology, cytowany w informacji prasowej spółki. 

"Przełomowe i unikalne rozwiązania XTPL spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród największych producentów elektroniki w Chinach oraz są już doceniane i testowane przez kolejnych potencjalnych klientów z branży wyświetlaczy, półprzewodników i płytek PCB w naszym kraju. Obecnie prowadzimy dalsze procesy sprzedażowe dla XTPL i liczymy na następne sprzedaże w naszym regionie" - dodaje Hao.

Chiński dystrybutor XTPL, firma Yi Xin Technology, z którym XTPL rozpoczął współpracę w kwietniu 2021 r., działa od 2011 r. i specjalizuje się w technologiach addytywnych oraz wyszukiwaniu innowacyjnych technologii dedykowanych segmentowi elektroniki drukowanej. Yi Xin Technology posiada sieć relacji z największymi chińskimi instytutami badawczymi i producentami przemysłowymi z branży nowoczesnej elektroniki - informuje spółka. 

Zgodnie ze strategią komercjalizacji XTPL sieć dystrybutorów ma zadanie aktywnie rozszerzać zasięg technologii oraz produktów spółki na najważniejszych rynkach dla firmy, gdzie obecni są ich klienci końcowi. 

"Sprzedaż urządzenia Delta Printing System do Chin jest dla nas przełomowym wydarzeniem i znaczącym krokiem do wejścia z naszą technologią na bardzo szeroki i perspektywiczny rynek chiński. Było to możliwe dzięki efektywnej współpracy z naszym partnerem w Chinach - firmą Yi Xin Technology oraz ich silnym zespołem. Liczymy, że pierwsza transakcja, której przygotowanie i finalizacja trwa zwykle najdłużej, otwiera nam drogę do kolejnych transakcji sprzedaży urządzeń DPS i pozostałych rozwiązań XTPL do odbiorców w Chinach" – powiedział dr Filip Granek, prezes XTPL.

"Dotychczas sprzedawaliśmy drukarki DPS bezpośrednio do klientów, natomiast tym razem transakcja odbyła się przez naszego dystrybutora" – dodał prezes.

MKu

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eobywatel
Fajnie że firma się rozwija i podbija zagraniczny rynek. Szkoda tylko że ich technologia zostanie w Chinach ukradziona i znacjonalizowana :/

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki