REKLAMA

XTPL realizuje zamówienie dla tajwańskiego klienta branży półprzewodników

2022-07-22 09:08, akt.2022-07-22 09:53
publikacja
2022-07-22 09:08
aktualizacja
2022-07-22 09:53
XTPL realizuje zamówienie dla tajwańskiego klienta branży półprzewodników
XTPL realizuje zamówienie dla tajwańskiego klienta branży półprzewodników
/ XTPL

XTPL, dostawca rozwiązań nanodruku, rozpoczął realizację zamówienia na dostawę modułu drukującego do integracji przemysłowej dla partnera z Tajwanu - podała spółka w komunikacie. Przychody z tytułu realizacji zamówienia rozpoznane zostaną do końca 2022 r.

Jak podano, moduł drukujący XTPL stanowić będzie istotny element prototypu urządzenia przemysłowego do zastosowań w obszarze zaawansowanego mikromontażu (advanced packaging) w branży półprzewodnikowej, a opracowywany prototyp urządzenia przemysłowego testowany będzie na linii produkcyjnej u globalnego producenta półprzewodników, również z Tajwanu. 

Kurs XTPL w efekcie rósł w pierwszej godzinie piątkowego handlu o ponad 21 proc. do 57,80 zł za akcję. Notowania były zawieszane ze względu na popyt.

Bankier.pl

Realizacja zamówienia oznacza przejście do czwartego etapu ewaluacji w ramach procesu projektów przemysłowych zdefiniowanych przez XTPL prowadzącego do końcowego etapu jakim jest wdrożenie na linię produkcyjną.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji naszego partnera z Tajwanu, który zdecydował się zamówić nasze rozwiązanie w postaci modułu drukującego po wcześniejszych zaawansowanych ewaluacjach technologii XTPL. Fakt cieszy tym bardziej, że oprócz ogłoszonej w ostatnim czasie realizacji ważnej współpracy z izraelską spółką Nano Dimension, jest to kolejna realizacja projektu przemysłowego na zaawansowanym etapie. Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia komercjalizacji i zaangażowanie całego zespołu XTPL daje wymierne efekty biznesowe. Zdecydowanymi krokami zbliżamy się do włączenia rozwiązań technologicznych XTPL do masowej produkcji elektroniki następnej generacji" – mówi dr Filip Granek, prezes XTPL, cytowany w komunikacie prasowym spółki.

"Nasze rozwiązanie do ultra-precyzyjnej depozycji funkcjonalnych tuszów będzie wykorzystane w budowie prototypowego urządzenia przemysłowego do zastosowania w innowacyjnej branży półprzewodników. Decyzja ta zapadła po przeprowadzeniu złożonego procesu, który trwał ok. 18 miesięcy, w ramach trzech etapów ewaluacji rozwiązań technologicznych XTPL przy współpracy z partnerem z Tajwanu. Bardzo istotnym jest fakt, że w procesie ewaluacji rozwiązania technologicznego XTPL brał ścisły udział Klient końcowy, którym jest globalnie wiodący producent półprzewodników na świecie, również z Tajwanu" – dodaje prezes XTPL.

Branża półprzewodnikowa jest jednym z rynków dla technologii opracowanej przez XTPL, a do szczególnych obszarów zastosowań można zaliczyć wykonywanie połączeń elektronicznych na złożonych topografiach 3D oraz heterogenicznych podłożach w zaawansowanych układach scalonych lub mikroukładach elektromechanicznych, w skrócie MEMS. Wg analizy przeprowadzonej przez Mordor Intelligence, uwzględniającej wpływ pandemii COVID-19, globalny rynek zaawansowanych układów scalonych w 2020 r. był wart 24,9 mld USD, a do 2026 r. ma wzrosnąć nawet do 38,6 mld USD - informuje spółka. 

doa/ ana/PAP/MKu

Źródło:
Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (2)

dodaj komentarz
billbill85
O tej firmie nie jest głośno w mediach tak jak o perovskitach ale idą do przodu!!!
piopoland
Ekipa konsekwentnie odrabia pracę domową - 18 miesięcy testów!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki