REKLAMA

Play: oszuści łowią na fałszywe faktury

2020-06-05 09:25
publikacja
2020-06-05 09:25

Oszuści ponownie „łowią” klientów Play. Wysyłają fałszywe faktury o konieczności uregulowania należności. Nie daj się nabrać i sprawdź, czy rachunek faktycznie pochodzi od operatora.

fot. freestocks.org / / Pexels

- Uwaga! Ostrzegamy przed kolejną odsłoną znanego ataku wykorzystującego wizerunek operatora Play. Cyberprzestępcy rozsyłają rzekome faktury zawierające makra, które pobierają złośliwe oprogramowanie Zloader. Po infekcji atakujący uzyskują pełną kontrolę nad zainfekowanym urządzeniem oraz możliwość kradzieży środków z kont bankowych - ostrzega CERT na swoim profilu na Facebooku.

Przestępcy dalej wyłudzają pieniądze na fałszywe faktury od operatora sieci komórkowej Play. Oszuści wysyłają e-maile z rzekomymi rachunkami do zapłaty. Klient, który pobiera otrzymany załącznik, automatycznie ściąga na swoje urządzenie złośliwe oprogramowanie. Cyberprzestępcy mogą za jego pomocą otrzymać dostęp do rachunku bankowego, przejmując nad nim kontrolę i „wyczyścić” ze środków.

Play na swojej stronie zamieścił informację, o tym w jaki sposób zweryfikować, czy otrzymana wiadomość pochodzi od operatora. Klienci powinni m.in. sprawdzić, czy wiadomość wysłana została z adresu: awizo@mojefinanseplay.pl oraz upewnić się, że faktura znajduje się na indywidualnym koncie w Play24.

To nie pierwsze oszustwo na fałszywe faktury. Pod koniec kwietnia Multimedia Polska ostrzegała swoich klientów o przestępach podszywających się pod dostawcę. Jeżeli obawiasz się, że mogłeś paść ofiarą podobnego ataku i pobrałeś załącznik, sprawdź co zrobić w przypadku kradzieży tożsamości.

DF

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki