REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Płatności zbliżeniowe od Xiaomi dostępne w Polsce

Wojciech Boczoń2021-10-07 08:01analityk Bankier.pl
publikacja
2021-10-07 08:01
Płatności zbliżeniowe od Xiaomi dostępne w Polsce
Płatności zbliżeniowe od Xiaomi dostępne w Polsce
/ Mastercard

Na rynku debiutuje nowa opaska Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Obok funkcji sportowych będzie miała możliwość wykonywania transakcji zbliżeniowych. Na początek z nowego rozwiązania będą mogli skorzystać klienci Banku Pocztowego oraz fintechów ZEN.com i Curve.

Wczoraj oficjalnie na polskim rynku zadebiutowała opaska sportowa Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. Wśród nowości, które pojawiają się na nowym urządzeniu, jest możliwość dokonywania transakcji zbliżeniowych. Sprzęt kosztuje 249 zł, ale w promocji na start można go dostać za 199 zł.

Proces płatności nowym smart bandem jest prosty. Wystarczy w aplikacji Mi Fit wybrać usługę Xiaomi Pay, wprowadzić dane wybranej karty Mastercard, a odpowiedni token zostanie wgrany na urządzenie. Użytkownik Xiaomi Mi Band 6 NFC przed pierwszą płatnością danego dnia musi wybrać kartę zapisaną na opasce i podać ustawiony w aplikacji kod PIN. Tak „odblokowana” opaska pozwala na dokonywanie płatności w ciągu 24 godzin, w czasie których bez przerwy pozostanie na nadgarstku użytkownika.

Płatność przebiega podobnie, jak każdym innym urządzeniem mobilnym. Aby jej dokonać, wystarczy zbliżyć sprzęt do terminala POS. Przed przypadkowym dokonaniem płatności chroni funkcja świadomej autentykacji – decydując się na płatność, użytkownik musi przesunąć palcem ekran opaski z jednej strony na drugą. Wtedy urządzenie zostaje „aktywowane”.

Na początek z nowej funkcji skorzystają użytkownicy kart Mastercard wydanych przez Bank Pocztowy oraz fintechy ZEN.com i Curve. Wkrótce opaską Xiaomi będą mogli płacić także klienci banków BNP Paribas, Getin Bank, mBank oraz SGB-Bank.

Warto przypomnieć, że na rynku dostępne są także zegarki innych producentów, które umożliwiają dokonywanie płatności zbliżeniowych. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajdują się Garmin Pay, Fitbit Pay czy SwatchPAY.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
majakas
Warto dodać że dzięki Curve można płacić kartą dowolnego banku (w tym również Visa i Diners) przy użyciu tej opaski od Xiaomi :) Wystarczy dodać Curve do opaski, a w aplikacji Curve dopisać naszą kartę z banku, a przy płatności opaską Curve pobierze odpowiednią kwotę z naszego rachunku bankowego, bez zabawy w Warto dodać że dzięki Curve można płacić kartą dowolnego banku (w tym również Visa i Diners) przy użyciu tej opaski od Xiaomi :) Wystarczy dodać Curve do opaski, a w aplikacji Curve dopisać naszą kartę z banku, a przy płatności opaską Curve pobierze odpowiednią kwotę z naszego rachunku bankowego, bez zabawy w doładowania.
pankleks
A na końcu będą czipy od apple po 2000 usd ! Postęp

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki