Płatności HCE trafiają do T-Mobile Usługi Bankowe

analityk Bankier.pl

Od dziś klienci T-Mobile Usługi Bankowe korzystający z telefonów z systemem Android mogą płacić zbliżeniowo przy użyciu technologii HCE. W zaktualizowanej aplikacji pojawiła się opcja powiązania posiadanego już plastiku z płatnościami zbliżeniowymi.

Wprowadzenie HCE do oferty T-Mobile Usługi Bankowe to ostatni akord technologicznej zmiany. Klienci banku mieli już w zeszłym roku możliwość podłączenia plastiku do mobilnego portfela Android Pay. Pod koniec czerwca operator przestał wydawać karty SIM NFC i zamknął tym samym etap rozwoju płatności w modelu SIM-centric. Wcześniej inny „telekomowy” bank, Orange Finanse, zaoferował klientom dostęp do schematu Android Pay, by później ostatecznie porzucić model oparty na module SIM.

T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza płatności HCE
T-Mobile Usługi Bankowe wprowadza płatności HCE (Bankier.pl )

W zaktualizowanej dziś aplikacji T-Mobile Usługi Bankowe można powiązać płatności zbliżeniowe ze wszystkimi kartami dostępnymi w ofercie banku. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie telefonu z systemem Android (powyżej wersji 4.4) oraz modułem NFC. Nie ma zatem potrzeby zamawiania w tym celu nowego plastiku lub wydawania dedykowanych, mobilnych kart. Jak informuje bank, klienci mogą posiadać w aplikacji wiele „zwirtualizowanych” kart i zarządzać nimi w zależności od potrzeb.

Transakcja ma wyglądać podobnie jak w przypadku innych wdrożeń płatności HCE. Wystarczy  wybudzić telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego. Zakupy o wartości powyżej 50 złotych dodatkowo potwierdza się na terminalu PIN-em do karty.  

Aplikacja pozwala na zarządzanie kartami zbliżeniowymi i ich limitami. Z jej poziomu mobilnej szeregu można również zamówić karty, aktywować je i ustalać PIN.

Płatności oparte na technologii HCE dostępne są obecnie w kilkunastu bankach. Na koniec I kwartału 2017 r., według raportu PRNews.pl, liczba aktywnych kart mobilnych wynosiła niemal 300 tys. W ciągu kolejnych trzech miesięcy opcję transakcji telefonem wprowadził m.in. mBank.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ewkalob

Bardzo fajnie, tego mi tylko brakowało w ich aplikacji.

! Odpowiedz
0 3 ~Pl

Czemu nie ma takich platnosci na system iOS.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne