REKLAMA

Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe

2021-01-21 07:18
publikacja
2021-01-21 07:18
Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe
Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe
fot. Tomek Pikula / / Puls Biznesu

O spółce Platige Image najczęściej głośno było w związku z jej współpracą z twórcami filmów, seriali czy gier komputerowych. Teraz firma zamierza postawić też na własne produkcje.

Wczoraj późnym wieczorem Platige Image opublikowała komunikat dotyczący przyjęcia strategii rozwoju na 2021-25. Jej najważniejszym elementem jest dodanie do dotychczasowych obszarów działalności również rozwoju własnych projektów w zakresie produkcji filmów i gier komputerowych.

- W obszarze usług serwisowych kluczowym obszarem rozwoju będzie animacja 3D. Strategia zakłada dalszy rozwój usług animacyjnych m.in. dla szybko rosnącego sektora game development (cinematiki i kontent „in game”), a także pozyskiwanie zleceń produkcyjnych w zakresie projektów serialowych zarówno dla sektora game development jak i na potrzeby platform streamingowych. Planowany jest także dalszy rozwój usług tworzenia efektów specjalnych (VFX) na potrzeby filmów i seriali – czytamy w komunikacie.

Ponadto, spółka planuje rozwój usług serwisowych w zakresie tzw. wirtualnej produkcji (virtual set), obsługę projektów filmowych i reklamowych w zakresie dostarczania kontentu oraz obsługi planów zdjęciowych z wykorzystaniem ekranów LED. Kontynuowana i rozwijana będzie także działalność w zakresie usług produkcji i postprodukcji reklamowej oraz usług na rzecz sektora broadcast i organizacji eventów oraz sektora entertainment.

Gry, seriale i filmy

Jednym z dwóch nowych obszarów, na które wkroczy Platige Image będzie produkcja gier komputerowych. Spółka nie wyklucza pozyskiwania zespołów, które już zajmują się tą dziedziną.

- Spółka planuje wykorzystać posiadane kompetencje w zakresie tworzenia grafiki komputerowej dla branży game development, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier. W powyższym zakresie Spółka rozpatrywać będzie różne scenariusze, w tym m.in.: pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier „in house”, umowy typu „revenue share” (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku – dodano.

W zakresie produkcji filmowej, Platige Image zapowiada projekty dotyczące filmów i seriali animowanych oraz live action. „Wdrożony zostanie model pracy z budową portfela konceptów własnych o charakterze IP, pozyskiwania konceptów zewnętrznych, oceną ich komercyjnego potencjału, możliwości finansowania i optymalnej kosztowo produkcji” – dodaje spółka.

W ramach nowej strategii, Platige Image zastrzega, że może pozyskać kapitał na NewConnect, przenieść akcje na główny parkiet GPW i tam wyemitować nowe akcje, pozyskać inwestorów do spółek celowych oraz prowadzić przedsięwzięcia joint-venture z innymi podmiotami.

- Przyjęcie Strategii rozwoju Platige Image S.A. na lata 2021-2025 jest odpowiedzią na obserwowane w ostatnim czasie zmieniające się trendy dynamicznego rozwoju obszaru gier na rynku produkcji filmowej i serialowe oraz rozwoju platform streamingowych, w tym w szczególności na zmiany wywołane pandemią Covid-19 zarówno w obszarze wewnętrznym (zarządzanie projektami, model pracy), jak też zewnętrznym (zmiany otoczenia rynkowego, trendów popytowych, technologii), w zestawieniu z posiadanymi przez Spółkę zasobami i kompetencjami oraz możliwościami ich efektywnego wykorzystania w nowych warunkach gospodarczych – informuje spółka.

Akcje Platige Image podrożały w trakcie środowej sesji o 4,26 proc. Cena na poziomie 26,9 zł jest najwyższa od miesiąca. Do historycznych maksimów kursu wciąż jeszcze daleko – wiosną 2017 r. walory spółki podrożały do ponad 80 zł po tym, jak poinformowała ona o zaangażowaniu w produkcję serialu o przygodach Wiedźmina dla Netfliksa.

MZ

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (12)

dodaj komentarz
michalshk
Filmy seriale i gry? Może jeszcze rakiety kosmiczne, samoloty, komputery kwantowe i wzbogacanie uranu?
dziki_losos
Ciekawostka: plan filmowy z ekranów LED jest wykorzystywany np. przy produkcji serialu The Mandalorian. Model statku kosmicznego stoi na pierwszym planie razem z bohaterem, a tło (np. pustynia) to animacja. Wszystko jest bardzo dobrze zgrane - coś jak Panorama Racławicka.
oorim
Ktoś chce wyżej sprzedać akcje.. wiadomo, że zapowiedzi to zwiastują ponieważ ściągają naiwniaków...
kamikaze351
Jeśli jakaś polska firma ogłasza,że chce coś zrobić, a nie robi tego aktualnie, to jest to bubel.
Ursus chciał
Medical chciał
Orlen chciał
Wyszło jak chcącemu rządowi polaczków.
znawca_wszystkiego
Czyli pewnie szykuje się jakieś dojenie publicznych pieniędzy.
stachsgh
Witam !!
Jak będą robić takie gry jak Cyberpunk to renoma spadnie i to mocno. Lepiej sobie pyknąć w https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
meryt
stachsgh "renoma spadnie"

Twoja od dawna :)
volksempfanger odpowiada meryt
silvio, jak to wpłynie na ambicje polskich rodziców do otrzymywania wsparcia finansowego co najmniej takiego samego jak w Niemczech?

Będzie waloryzacja pincet?

Odpowiedz bo znów przejadę prętem po kratach.
meryt odpowiada volksempfanger
volksempfanger odpowiada meryt2021-01-21 09:33
"Raz piszesz że będzie, raz że nie będzie. Oszukują cię"

Oszukujesz :)
stachsgh odpowiada meryt
Mój komentarz do wszystkich Twoich wypowiedzi na tym forum, to
Jesteś za krótki do picia wódki.
Czepiasz się wszystkiego co kto pisze i tylko wybiórczo "strzelasz", żeby tylko napisać. Wypaczasz wypowiedzi ludzi.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki