REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Plany rządu PiS – nowy resort i święty spokój

2019-11-06 06:17
publikacja
2019-11-06 06:17

Powołanie odrębnego ministerstwa zajmującego się klimatem oraz gwarancja świętego spokoju – to plany rządu na start - pisze w środę "Rzeczpospolita".

fot. Adam Chełstowski / / FORUM
Środowa "Rzeczpospolita", informując o planie obozu rządzącego na początek nowej kadencji, napisała, że możliwe jest, że zostanie powołane odrębne ministerstwo zajmujące się sprawami klimatu, zaś Ministerstwo Środowiska zostanie mocno okrojone.

Poszerzony ma za to zostać zakres spraw, którymi ma zajmować się w nowym rządzie minister Jadwiga Emilewicz, obecnie minister przedsiębiorczości i technologii. To będzie jeden z resortów, który przypadnie Porozumieniu. Swoją dodatkową tekę negocjują ziobryści. Pojawiały się informacje, że mają objąć Ministerstwo Cyfryzacji, ale wszystko wskazuje na to, że Solidarna Polska pokieruje innym resortem, najpewniej jednym z tych, które będą mieć nieco okrojone kompetencje.

"Rz" podaje, że premier Mateusz Morawiecki w swoim exposé ma podtrzymać główne obietnice z kampanii, nawiązać do jej tonu, zwłaszcza hasła, że PiS gwarantuje europejski poziom życia oraz święty spokój. Nie wiadomo, kiedy dokładnie je wygłosi: może się to stać albo krótko po 12 listopada – jeszcze w tym samym tygodniu – albo w następnym.

Według "Rzeczpospolitej" umiarkowany kurs zapowiedziany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w trakcie posiedzenia klubu w Ożarowie zostanie utrzymany. "Decyzje dotyczące nominacji do Trybunału Konstytucyjnego nie sygnalizują systemowej zmiany tego podejścia i nie powinny być tak odczytywane" – twierdzi cytowany przez gazetę informator z PiS.

O tym, że kandydatury nie były konsultowane, mówił lider Porozumienia Jarosław Gowin. Zakłopotany nominacjami - według "Rz" - ma być też prezydent Andrzej Duda. Gazeta podaje, że być może jedna z kandydatur zostanie wycofana przez PiS.

reb/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
tomitomi
w p-oLSCE potrzebna są tylko trzy ministerstwa : Zdrowia , Szczęścia i Pomyślności !
surow
Haha zrobiłeś mój dzień ;)
wektorwg
SLD będzie znowu musiało posprzątać, jak po AWS
karbinadel
Tamtego SLD już nie ma. Platforma tez dogorywa. Miejmy nadzieję, że podczas najbliższego roku-dwóch powstanie jakaś nowa siła, która będzie miała do zaproponowania coś więcej niż tylko to, że nie jest PiS-em. Bo i PiS wkrótce zacznie się sypać

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki