REKLAMA

AFERA WIZOWAPiotr Wawrzyk w szpitalu. Donald Tusk komentuje

2023-09-15 18:13
publikacja
2023-09-15 18:13

Wszyscy w Polsce jesteśmy poruszeni informacją o losach b. wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, życzymy mu powrotu do zdrowia. Ta sytuacja przypomina jednak inne podobne sytuacje w Polsce - tajemnicze zgony lub tajemnicze zniknięcia, a w tle brudne interesy - podkreślił w piątek lider PO Donald Tusk.

Piotr Wawrzyk w szpitalu. Donald Tusk komentuje
Piotr Wawrzyk w szpitalu. Donald Tusk komentuje
fot. Zbyszek Kaczmarek / / FORUM

Tusk spotkał się w piątek z mieszkańcami Skarżysko-Kamiennej i nawiązał do informacji o tym, że były minister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk miał trafić do szpitala w Warszawie w stanie zagrażającym życiu. "Wiele wskazuje na to, że próbował popełnić samobójstwo, o czym może świadczyć między innymi pozostawiony list pożegnalny" - podało RMF FM.

"Wszyscy w Polsce jesteśmy poruszeni informacją o losach b. ministra (Piotra) Wawrzyka. Te wieści, które do nas dochodzą nie są aż tak dramatyczne. Na pewno - i mówię to od serca - wszyscy życzymy (mu) powrotu do zdrowia, bo nikomu nie życzymy nieszczęść, nikomu nie życzymy załamania psychicznego czy jakichś poważniejszych spraw" - podkreślił Tusk.

Przyznał jednocześnie, że sytuacja ta przypomina mu "bardzo podobne sytuacje, które się zdarzają w Polsce od lat, z niepokojąca intensywnością".

Podał przykład "handlu respiratorami, które nie działały". "Wtedy też działy się takie dziwne rzeczy - nagle gość, który odpowiadał za te machinacje z respiratorami gdzieś wyjechał do Albanii, z jakimiś służbami specjalnymi, później wrócił w urnie, ale do końca nie wiadomo, czy to on. To nie są żarty, bo mówimy albo o tajemniczych zgonach albo o tajemniczych zniknięciach, a gdzieś w tle są brudne pieniądze, brudne interesy, egoizm tej władzy" - podkreŚlił.

Dodał, że to czego dzisiaj jesteśmy świadkami "to jest w soczewce cała polityka PiS, Kaczyńskiego i Morawieckiego".

"Tego człowieka spotkał dramat. Już od wielu dni mówiliśmy, wiedzieliśmy o tym że PiS - jak często w takich sytuacjach szuka kozła ofiarnego. Albo słupa, na którego można później zwalić winę. A oni dzisiaj mówią, że on jest ofiarą opozycji" - mówił Tusk.

Dodał: "wbrew temu, co mówi telewizja pisowska i propapaganda PiS ja nie rządziłem w Polsce przez ostatnich osiem lat". "To nie ja aresztowałem najbliższego współpracownika pana Wawrzyka w kwietniu, w związku z jakimiś ciemnymi interesami. To nie ja wyrzuciłem pana Wawrzyka - to Morawiecki i Kaczyński. I oni dziś próbują sugerować, że dramat tego człowieka jest winą opozycji albo klasycznie - winą Tuska" - powiedział.

Wskazał, że "nagle w szpitalu znalazła się policja, służby specjalne, nagle tak bardzo zadbali, by prawda nie wyszła na jaw". "Chcą odwrócić zawsze o 180 stopni prawdę o tych zdarzeniach" - powiedział. (PAP)

Autorzy: Agata Zbieg, Wiktor Dziarmaga

agz/ wdz/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (47)

dodaj komentarz
search
Blida popelnika samobojstwo , Leper a teraz kumpel z rzadu Pana 0. Kolodziejczak tez sie obawia.
Ale to slepy trop bo oni sa bogobojni i uczciwi. Jedynie 7 przkazanie bedzie poddane do sedziny odkrycia kulinarnego na zgodnosc z konstytucja
kartel
kto pamięta seryjnego samobójcę z czasów Tuska?
ssmentek
No kto jak kto ale Donek o ciemnych interesach wie najlepiej. Tylko wody w Wiśle nie zdążył sprzedać przed ewakuacją do Brukseli...
od_redakcji
Nadszedł czas, aby przywrócić prawdziwe środki odstraszające przestępczość, takie jak publiczne powieszanie w samo południe w każdą sobotę.
koperytko
Po raz 3 raz piszę - piatkowy samobójca - liczba ofiar około 10. Wszystko za Tuska. I to nie były osoby nieistotne.
vacarius
Powinien prosić o azyl polityczny w Niemczech i tam zeznawać w sprawie wiz. W tamtejszym sądzie bo i tak wszyscy co dostali wizy już są w niemczech.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marszalek2020
Coś mi się wydaje, że dziennikarze których zachęcał do nagonki na człowieka mogą dziś mieć nietęgie miny, może nawet zaczną opowiadać kto ich do tego zachęcał i jak ten mechanizm działa ...
marszalek2020
Dodał: "wbrew temu, co mówi telewizja pisowska i propapaganda PiS ja nie rządziłem w Polsce przez ostatnich osiem lat"

Chciałbyś żeby tak mówili :)

jarekzbyszek
W handel wizami umoczone są nasze przestępcze służby. To będą działy się cuda.

Powiązane: Afera wizowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki