REKLAMA

Pierwszy kraj na świecie zaaprobował szczepionkę Johnson&Johnson przeciw Covid-19

2021-02-25 19:14
publikacja
2021-02-25 19:14
fot. vovidzha / Shutterstock

Bahrajn jako pierwszy kraj na świecie zdecydował w czwartek o dopuszczeniu w trybie nadzwyczajnym do użytku szczepionki firmy Johnson & Johnson przeciw Covid-19. To już piąty preparat zatwierdzony w tym kraju.

Władze sanitarne Bahrajnu zapowiedziały, że szczepionka amerykańskiego koncernu - jedyna, która wymaga podania tylko jednej dawki - zostanie przeznaczona do szczepienia najbardziej narażonych na ciężki przebieg Covid-19 osób, w tym seniorów i osób z chorobami przewlekłymi.

Nie jest jeszcze znany termin pierwszej dostawy preparatu ani termin rozpoczęcia szczepień.

Bahrajn jest pierwszym krajem, który formalnie zezwolił na masowe stosowanie szczepionki J & J. Wcześniej o zaszczepieniu co najmniej 80 tys. medyków za pomocą tego preparatu zdecydowały władze RPA, lecz kampania ta jest częścią rozszerzonych badań nad środkiem. Mimo to RPA zapowiedziała, że będzie stosowała tę szczepionkę w miejsce preparatu AstraZeneca. Była to reakcja na niekorzystne wyniki badań sugerujące niską skuteczność tej szczepionki przeciwko dominującemu w RPA wariantowi B.1351.

Jak wynika z opublikowanego w środę dokumentu amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), wyniki badań w RPA wykazały 64-procentową skuteczność preparatu J & J w zapobieganiu umiarkowanemu i ciężkiemu przebiegowi Covid-19. Biorąc pod uwagę wszystkie przeprowadzone badania, ogólna skuteczność wyniosła 66 proc. po 28 dniach od zastrzyku. Zgoda amerykańskiego urzędu na dopuszczenie do użytku szczepionki Johnson & Johnson spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu.

Jak dotąd władze Bahrajnu zaaprobowały pięć różnych szczepionek przeciw Covid-19. Oprócz J & J są to preparaty produkowane przez chiński Sinopharm, amerykański Pfizer i szwedzko-brytyjską AstraZenecę oraz rosyjska szczepionka Sputnik V.

Liczące 2 mln mieszkańców państwo nad Zatoką Perską jest w czołówce krajów pod względem tempa szczepień. Co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało tam ponad 16 proc. ludności, co jest trzecim wynikiem na świecie po Izraelu (53,1 proc.) i Wielkiej Brytanii (26,9 proc.). (PAP)

osk/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
darius19
jest i "ajwaj_" dawniej "ajwaja_" dawniej itd. Admirator wzorcowych demokracji ze wschodu(Rosja,Chiny,Bialorus,KoreaPln).Sprawa szczepionki musi lezec na sercu sponsorowi.Jezyk polski coraz lepszy, ale metody ciagle te same.Moczarowskie opluwanie i dezinformacja.
ajwaj_
oddaj babci PC
popsujesz znowu
ajwaj_
Kolejny wynalazek NWO
Testowany od stycznia 2020 :)
Zamiast mRNA, wali podwójnie material genetyczny DNA, w komórki szczepionych

https://www.nytimes.com/interactive/2020/health/johnson-johnson-covid-19-vaccine.html

Poprzedniie maja zle opinie, NWO próbuje dalej
Oszusci PISy dalej truja ludzi
__________________
OK
Kolejny wynalazek NWO
Testowany od stycznia 2020 :)
Zamiast mRNA, wali podwójnie material genetyczny DNA, w komórki szczepionych

https://www.nytimes.com/interactive/2020/health/johnson-johnson-covid-19-vaccine.html

Poprzedniie maja zle opinie, NWO próbuje dalej
Oszusci PISy dalej truja ludzi
__________________
OK Portal
DWN-https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

""Alarm we Francji: szczepionka Astrazeneca ma więcej skutków ubocznych niż podejrzewano
Według kilku raportów, szczepionka firmy Astrazeneca ma poważniejsze skutki uboczne niż wcześniej podejrzewano.
Kilka francuskich szpitali przerywa lub spowalnia programy szczepień firmy Astrazeneca dla swojego personelu, ponieważ wielu pracowników musi brać zwolnienia lekarskie z powodu poważnych skutków ubocznych.
Z kolei miasto Berlin chce zaszczepić bezdomnych szczepionką firmy Astrazeneca. (polcja nie chce sie szczepic)

https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/509974/Alarm-in-Frankreich-Astrazeneca-Impfstoff-hat-mehr-Nebenwirkungen-als-vermutet
darius19
cos nam antyszczepionkowcy poznikali - tesknie za ich dziwacznymi teoriami

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki