REKLAMA

Pierwsze od lat wsparcie armii

2011-09-05 00:21
publikacja
2011-09-05 00:21
Koncern zbrojeniowy Bumar otrzyma od rządu 300 milionów złotych na dokończenie badań i wdrożenie nowych broni - informuje "Rzeczpospolita". To pierwszy od lat tak istotny zastrzyk pieniędzy na innowacje obronne.

Koncern otrzymał wsparcie pod warunkiem, że sfinansowane dzięki niemu badania zakończą się wdrożeniem nowych broni. W tym roku Bumar otrzyma 90 milionów złotych.

Prototypy nowych systemów obronnych mają zostać pokazane na rozpoczynających się dziś targach obronnych w Kielcach. "Rzeczpospolita" dowiedziała się, że na liście kluczowych projektów jest uruchomienie produkcji amunicji precyzyjnego rażenia do 155-milimetrowych haubic Krab i samobieżnych moździerzy Rak. Bumar pracuje też nad gąsienicowym wozem bojowym piechoty, będącym jedną z wersji pancernej platformy Anders. Z rządową pomocą koncern chce też dokończyć prace nad rodziną modułowych karabinków MSBS.

"Wsparcie dla innowacji w Bumarze to dobra wiadomość" - mówi redaktor naczelny "Nowej Techniki Wojskowej" Andrzej Kiński. Jego zdaniem, to szansa na przełamanie uzależnienia spółek Bumaru od produkcji nie najnowszego sprzętu, budowanego na rosyjskich licencjach.

"Rzeczpospolita" 05.09/Siekaj/lm
Źródło:IAR
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki