REKLAMA

Pierwsze "Mieszkania Plus" oddane 24 kwietnia

2018-04-11 16:04
publikacja
2018-04-11 16:04

Lokatorzy mogą wprowadzać się do lokali w jarocińskim "Mieszkaniu Plus" od 24 kwietnia 2018 roku - powiedział PAP prezes jarocińskiego TBS Jerzy Wolski. To będą pierwsze mieszkania oddane w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus".

Jak powiedział prezes, 17 kwietnia "prawdopodobnie będziemy mieli pozwolenie na użytkowanie mieszkań". "Mam nadzieję, że 18 kwietnia pozwolenie na użytkowanie się uprawomocni i od 24 kwietnia zaczniemy wręczać mieszkańcom klucze do mieszkań" powiedział Wolski.

Samorząd jarociński przydzielił już w grudniu ubr. lokale budowane w ramach "Mieszkanie Plus". Przyszli lokatorzy otrzymali decyzję o przyznaniu mieszkania wraz z dokładnym adresem.

Inwestycja jest realizowana w trzech miejscach - w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej i ul. Leszczyce oraz w Siedleminie. Łącznie przy tej inwestycji powstaje w Jarocinie 258 mieszkań.

Całkowity czynsz za mieszkanie na terenie Jarocina wyniesie 12 zł za m. kw., a na osiedlu poza Jarocinem (w Siedleminie) będzie o złotówkę niższy i wyniesie 11 zł za m. kw. Wybudowane mieszkania mają powierzchnie 35,6 oraz 55,1 m.kw.

Lokalne władze przyznały mieszkania w pierwszej kolejności rodzinom z dziećmi w wieku do 15 lat (które nie miały tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego). Wśród kryteriów znalazło się także minimum dochodowe - 3 tys. zł brutto na rodzinę w przypadku mieszkania 55 m kw. oraz 2 tys. zł brutto dla chętnych na lokal 35 m kw.

Jak dodał Wolski, do kryteriów zaliczane są także m.in. 500+ oraz alimenty. "Osoby spoza gminy, które także dostały decyzję (przydziału mieszkania - PAP), muszą zobowiązać się do meldunku w gminie oraz do odprowadzania podatku w jarocińskim Urzędzie Skarbowym" - mówił Wolski jeszcze w grudniu ub. roku.

W Jarocinie już zaplanowano kolejną inwestycję dla rodzin, które są zainteresowane "Mieszkaniem Plus". "Do końca grudnia 2018 roku oddamy kolejne 108 mieszkań" - poinformował Wolski. Budową zajmuje się firma Family House z Poznania.

Mieszkania finansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości, w ramach programu "Mieszkanie Plus". Obecnie spółka ta ma w budowie około 2 tys. mieszkań, kolejne 25 tys. jest w przygotowaniu. Budowy trwają m.in. w Białej Podlaskiej, Katowicach, Wałbrzychu i Gdyni. (PAP)

autor: Mariusz Polit, Katarzyna Fiuk

edytor: Dorota Skrobisz

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dkjachu
Trzeba korzystac z MOPS-u Sropsu to wszystko sie ma jak nie to trzeba dymac 12h przy betoniarce
slc350
3000brutto Hehe śmiech na sali po 3 miesiącach będzie tylko zadłużenie

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki