REKLAMA
SPRAWDŹ

Coś dla fanów komiksów. Na polski rynek wchodzi pierwsza taka karta płatnicza

Wojciech Boczoń2023-05-23 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2023-05-23 06:00

Gratka dla fanów komiksu. Fintech Cinkciarz.pl we współpracy z Sony Pictures Animations wprowadza na polski rynek kartę płatniczą z wizerunkiem Spider-Mana. To pierwsza karta w Polsce, na awersie której umieszczono ikonę kultury popularnej ze stajni Marvela.

Coś dla fanów komiksów. Na polski rynek wchodzi pierwsza taka karta płatnicza
Coś dla fanów komiksów. Na polski rynek wchodzi pierwsza taka karta płatnicza
fot. nikkimeel / / Shutterstock

Banki i fintechy prześcigają się w kreowaniu atrakcyjnych wizualnie kart płatniczych. Mieliśmy już na rynku karty partnerskie z motywami z gier komputerowych (np. Alior Bank i Getin Bank z "League of Legends") czy wizerunkami popularnych samochodów (Volkswagen Bank). Do tej pory jednak nie było kart wykorzystujących wizerunek popularnych superbohaterów. A taki plastik wprowadza na rynek Cinkciarz.pl. Na jego awersie znajdzie się Spider-Man, postać dobrze znana fanom produkcji Marvela.

Karta wchodzi do sprzedaży 23 maja. Będzie ją można zamówić w e-sklepie (eStore) fintechu w formie startera. Po jej aktywacji plastik stanie się wielowalutową kartą płatniczą. Pretekstem do wypuszczenia nowej karty jest nadchodząca premiera filmu Sony Pictures Animations „Spider-Man: poprzez Multiwersum" (2 czerwca). Karty są dostępne w dwóch wersjach: Spider-Punk i Miles Morales.

fot. Cinkciarz.pl / bankier.pl

Cinkciarz.pl zaprezentuje też specjalny spot promocyjny, który przedstawi zalety korzystania z karty wielowalutowej nie tylko podczas podróży, ale i codziennych spraw. Spot będzie można obejrzeć w kinach Cinema City i Helios. Jeśli chodzi o samą kartę, to będzie ona oferowała tradycyjny zakres usług fintechu. Jej posiadacze zyskują dostęp do darmowych rachunków w polskich złotych i 19 innych walutach, a płacić będą mogli w ponad 160 walutach.

Reklama

Spider-Man należy do najpopularniejszych bohaterów komiksów na świecie. Zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 1962 roku w komiksie Amazing Fantasy, a dzięki ogromnej popularności chwilę później doczekał się własnej serii wydawniczej. Jego postać została stworzona przez Stana Lee, Steve’a Ditko i Jacka Kirby’ego. Co ciekawe, niezwykle popularny Spider-Man przez jakiś czas był elementem logo Marvel Comics.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W Polsce karta ze Spider-Manem to nowość, ale zagraniczne banki wypuszczały już na rynek komiksowe plastiki. Na przykład Synchrony Financial (USA) we współpracy z Marvelem i Mastercardem wydało kilka lat temu serię kart z wizerunkami superbohaterów, która oferowała zniżkę 3 proc. w sklepie Marvel.com. Na awersie znajdowali się m.in. Hulk, Kapitan Ameryka czy Iron Man. Z kolei Amerykański UMB Bank wydał karty Visa we współpracy z DC. Tu z kolei klient mógł wybrać plastik z logo Supermana, Batmana, Flasha czy Wonder Woman.

Czy doczekamy się kart z wizerunkami polskich bohaterów komiksowych? Prawdopodobnie nieprędko, o ile w ogóle. W Polsce komiksy to niszowa rozrywka. Na otarcie łez pozostają nam monety kolekcjonerskie. Kilka dni temu Mennica Gdańska wydała taką monetę z okazji 50-lecia „Kajka i Kokosza”. Można ją nabyć za 999 zł.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
nelaelu
Karty to jedno, ale niedługo doczekamy banknotów o nominałach 1k, 2k, 5k, 10k (nie wiem czy ze Spider-manem - pewnie raczej z dumnymi POPIERSIAMI naszych super-POLITYKÓW).
golda1969
Ja poproszę kartę z twarzą jastrzębia i licznikiem inflacji po prawej

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki