Banki kokietują graczy. Pierwsze produkty dla tej grupy trafiły na rynek

Wojciech Boczoń2020-09-11 06:00analityk Bankier.pl
publikacja
2020-09-11 06:00
Bankier.pl

Banki zaczynają zabiegać o względy fanów gier wideo. To spora, niezagospodarowana dotychczas, grupa, którą można zwabić ciekawymi produktami – na przykład specjalnymi kartami lub zniżkami na cyfrowe dobra. Jak dowiedział się Bankier.pl, z ofertą dla graczy zamierza wystartować także największy bank w Polsce.

Szlaki w tym kierunku przetarł Alior Bank, który wiosną tego roku wprowadził kartę dla graczy League of Legends. Na awersie plastiku znajduje się Ashe, jedna z bohaterek gry. Podobny produkt znalazł się także w ofercie Getin Banku. Ta instytucja również kieruje swój produkt do tej samej grupy graczy. Na karcie znajduje się jednak inna postać – Mistrzowska Riven, również postać z popularnego LOL-a.

Ashe i Riven z LOL-a na kartach

Wizerunek to jeden z atutów, ale karty kryją ich więcej. Oba produkty przygotowane zostały we współpracy z organizacją Mastercard i zapewniają graczom dostęp do programu lojalnościowego Bezcenne Chwile. W Alior Banku posiadacz karty z Ashe może aktywować „korzyść” w ramach Konta Jakże Osobistego, która pozwala zbierać punkty w programie i wymieniać je na nagrody, w tym Riots Points w grze. Jak czytamy w regulaminie, korzyść polega na nagradzaniu punktami Mastercard Priceless Specials za wykonane zbliżeniowe płatności mobilne. Bank przyzna 1 punkt za każde wydane 1,50 zł, nie więcej jednak niż 2 666 punktów w miesiącu.  Zebrane w programie punkty można wymieniać m.in. na  Riot Points w grze League of Legends lub skrzynie Hextech z kluczem.

Podobne benefity oferuje Getin Bank z kartą Riven. Posługujący się kartą mają możliwość otrzymania 1000 punktów powitalnych za dokonanie co najmniej pięciu transakcji na łączną kwotę min. 50 zł oraz mogą odebrać specjalnie przygotowaną nagrodę – podwojenie pierwszego zamówienia paczki o wartości 650 RP (Riot Points). To oznacza, że za 1300 punktów zgromadzonych w programie klienci mogą otrzymać nie 650, a 1300 RP. Fani League of Legends otrzymają również punkty za transakcje zrealizowane w sklepach internetowych Riot, gdzie skorzystają ze specjalnego przelicznika – 5 punktów za każde wydane 5 złotych.

11 kart dla graczy

Ofertę dla graczy wprowadził kilka dni temu Credit Agricole. W tym przypadku chodzi o nowe wizerunki kart, które nawiązują stylistyką do popularnych gier komputerowych. Bank przygotował 11 wizerunków kart i bonusy dla fanów gier. Za założenie Konta dla Ciebie w jednym z czterech pakietów i zamówienie karty Mastercard do konta, klienci otrzymają kupon o wartości 50 zł do platformy G2A PLUS, specjalizującej się w dystrybucji gier i akcesoriów dla graczy. Natomiast jeśli przez kolejne 3 miesiące wykonają co najmniej 5 transakcji kartą w każdym miesiącu i minimum raz zalogują się do serwisu internetowego CA24 eBank lub aplikacji CA24 Mobile, dostaną kupon o wartości 100 zł do Empiku. Dodatkowo klienci, którzy skorzystają z promocji mogą liczyć na specjalne zniżki w Klubie Rabatowym: 10 proc. rabatu na biurka komputerowe w ULTRADESK, do 150 zł rabatu na wybrane laptopy oraz do 45 proc. rabatu na wybrane akcesoria dla graczy w RTV EURO AGD.

Ubezpiecz wirtualną zbroję

Pod koniec ubiegłego roku ubezpieczyciel - Grupa Europa - wprowadził do oferty polisy przygotowane z myślą o graczach. Ubezpieczenia sprzedawane są pod marką GShield.gg. Firma oferuje możliwość ubezpieczenia dóbr cyfrowych oraz sprzętu używanego do grania. Gracze mogą ubezpieczyć cyfrowe dobra oraz wirtualne konta w grach w ramach jednego z trzech pakietów (Bronze – 8 zł/m-c, Silver – 10 zł/m-c i Gold – 14 zł/m-c). Polisa obejmuje ochronę wirtualnych przedmiotów zakupionych w grach do kwoty 5000 zł. Z kolei w ramach ubezpieczenia sprzętu można zapewnić ochronę do kwoty 10 000 zł (przy wariancie polisy za 35 zł m-c).

W bankach rynek produktów dla graczy dopiero raczkuje. Można jednak oczekiwać, że w przyszłości tego typu ofert będzie przybywać. Jak dowiedział się Bankier.pl, nad produktami dla graczy pracuje największy bank w kraju - PKO Bank Polski. – Bank planuje uruchomienie w tym roku  akcji promocyjnej oraz oferty money back adresowanych do graczy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco – zdradza Grzegorz Culepa z biura prasowego banku.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Prześwietla i recenzuje najnowsze produkty i usługi finansowe, zajmuje się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem finansów osobistych. Ma konto w każdym banku, więc systemy bankowości internetowej i mobilnej nie mają dla niego tajemnic. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący PRNews.pl - największego w kraju serwisu dla branży bankowej. Laureat nagrody dziennikarskiej im. Mariana Krzaka, Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich.

Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
sel
Banki nie mają kasy bo musiały kupić obligacje za prawie 300 mld? tylko w tym roku? a do tego rolowanie długów ?
tomm33
Głupotki bankowe, branża nie ma na siebie pomysłu. Jestem graczem i co? Gdzieś mam kartę z logo ulubionej gry, płace zegarkiem nie mam żadnego plastiku. Zamiast bzdur wole produkty typu Revolut czy eToro, czyli doskonały user expierience i niskie prowizje.
demeryt_69
Hehe, user expierience? Ty dalej tutaj z tym dżibriszem - żałosne!
uczen_manueli_g
Myślę, że i dla pisuarów tych znaczniejszych znajdzie się karta z obliczem prezesa a dla zwykłych pisowców karta z kotem prezesa.
Dla trolii na tym forum typu meryt, marszałek202 i innych, specjalna karta emerycka z 3 kopiejkami.Zniżka na mydło i papier toaletowy.
demeryt_69
Nawet na wątku bankowym jest wzmianka o mini-prezesie, który chyba do dziś nie ma konta bankowego - amok i rozmodlenie!
demeryt_69
Pewnie tylko dlatego, że lichwiarze boją się "credit cruncha" :)

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki