REKLAMA

Pielęgniarki z CZD odkładają referendum dla dobra pacjentów

2016-06-03 16:39
publikacja
2016-06-03 16:39

Odkładamy referendum ws. strajku do niedzieli, dla dobra pacjentów - poinformowała w piątek popołudniu przewodnicząca strajkujących w CZD pielęgniarek Magdalena Nasiłowska. Wcześniej pielęgniarki zapowiadały, że w referendum zdecydują o zaostrzeniu trwającego od zeszłego tygodnia strajku.

fot. Simona Supino / / FORUM

Nasiłowska po raz kolejny przekonywała dziennikarzy, że strajkującym nie chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo pacjentów. Jej zdaniem głos protestujących pielęgniarek nie jest słyszany.

Zaapelowała do rodziców dzieci leczonych w CZD, by zaufali pielęgniarkom, że nie zostawią pacjentów.

Wcześniej grupa rodziców pacjentów CZD mówiła dziennikarzom, że dzieci nie mogą być zakładnikami tego konfliktu. Podkreślali, że Instytut jest najlepszym miejscem do leczenia ich dzieci i mają zaufanie do tutejszych lekarzy.

Wcześniej dyrektorka placówki Małgorzata Syczewska mówiła, że protest pielęgniarek może doprowadzić do likwidacji szpitala.

Pielęgniarki i położne z Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" rozpoczęły strajk 24 maja. Spór zbiorowy z dyrekcją trwa od grudnia 2014 r.

Od początku protestu pielęgniarki odmawiają odpowiedzi na pytania mediów, jakie konkretnie są ich oczekiwania finansowe oraz jakie dopuszczają propozycje kompromisowe. Nie chcą mówić o pieniądzach, ponieważ - jak tłumaczą - postulat finansowy jest jednym z wielu.(PAP)

bos/ akw/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~opcjoner
Napiszcie o drugim dnie tych protestów. Otóż pielęgniarki godzą się na ustępstwa finansowe, ale porozumienie odwleka dyrektor szpitala, mianowana jeszcze przez Arłukowicza. Nie mogą się dogadać przed 4 czerwca, bo zabraknie paliwa dla KODziarzy. Myślą, że powtórzą białe miasteczko dla Kaczora, a tylko rozgrywają Napiszcie o drugim dnie tych protestów. Otóż pielęgniarki godzą się na ustępstwa finansowe, ale porozumienie odwleka dyrektor szpitala, mianowana jeszcze przez Arłukowicza. Nie mogą się dogadać przed 4 czerwca, bo zabraknie paliwa dla KODziarzy. Myślą, że powtórzą białe miasteczko dla Kaczora, a tylko rozgrywają politycznie te pielęgniarki, i co gorsza - nic niewinne chore dzieci.
~polak2
Firma nie ręntowna zamknąć .W przyrodzie nic nie ginie powstanie nowy podmiot zarządzany a nie rozkradany.
~ra
Wynagrodzenia służby zdrowia winny być płacone z budżetu a nie z naszej składki-składka tylko na wydatki zdrowotne i nic węcej!!!!!
~df
a co to za różnica przecież to i tak się miesza w budżecie.
~andrzej
Proszę podać kwotę jaką szpital wypłacił wszystkim pielęgniarką za 2015 i ilość zatrudnionych tam pielęgniarek.To samo z lekarzami. Potem wprowadzajcie dyskusję, żeby szło się do tego wszystkiego odnieść.
90% kosztów służby zdrowia to wynagrodzenia. 38 mln potencjalnych pacjentów to wydatek 10%
~orto
Jeśli dostałeś 500+, to kup sobie najpierw słownik ortograficzny.
~lewak odpowiada ~orto
Nasza pani powinna stanąć na czele strajku tak jak w brzeszczach

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki