Piechociński o poparciu Kaczyńskiego dla Biereckiego

2015-10-17 13:31
publikacja
2015-10-17 13:31
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Mocna krytyka Jarosława Kaczyńskiego, który wczoraj poparł kandydata do Senatu Grzegorza Biereckiego, twórcę SKOK-ów. "To wielka odwaga ze strony prezesa PiS-u, że stanął po stronie sytemu, który zawiódł człowieka i który doprowadził do gigantycznej straty" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Janusz Piechociński.

Prezes ludowców przypomniał, że do tej pory Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił 3,5 miliarda złotych poszkodowanym przez nieprawidłowości w SKOK-ach. "To dramat, za który przyszło nam już zapłacić i za który jeszcze zapłacą pielęgniarki i emeryci" - dodał Piechociński.

Senator Grzegorz Bierecki startuje do Senatu z własnego komitetu wyborczego. W marcu został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PiS, po doniesieniach medialnych o nieprawidłowościach w SKOK-ach i o udziale w nich senatora Biereckiego. Sprawą zajęła się sejmowa komisja finansów. W sprawozdaniu, które zostało przedstawione sejmowi znalazł się m.in. postulat powołania w tej sprawie komisji śledczej.

na konferencji prasowej,po zakończeniu samorządowej konwencji programowej PSL.

IAR/D.Zaczekpbp

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Adam
Udeż w stół a nożyce się odezwą, tak w skrócie można powiedzieć o Pisowskiej hipokryzji, dostrzegają drzazgę w oku oponenta nie zauważając belki w swoim postępowaniu. Nie przemawiają do nich upadki 5 Skoków, wypłaty z BFG wyniosły prawie 4mld zlotych przez co zwiększyła się składka banków do funduszu gwarancyjnego Udeż w stół a nożyce się odezwą, tak w skrócie można powiedzieć o Pisowskiej hipokryzji, dostrzegają drzazgę w oku oponenta nie zauważając belki w swoim postępowaniu. Nie przemawiają do nich upadki 5 Skoków, wypłaty z BFG wyniosły prawie 4mld zlotych przez co zwiększyła się składka banków do funduszu gwarancyjnego a banki przerzucili koszty na klientów, sam prezes Bierewiecki obejmuje 14 stanowisk od prezesa do członków rad nadzorczych w różnych Skokach wszystkie oczywiście płatne i to w rozumieniu pisowskich kacyków nie jest przestępstwem??. Od dawno wiadomo że Skoki hojnie wynagradzają media rydzyka, kościół, PiS, a koszty ponoszą zwykli konsumenci.
~bb
Daj Boże Pan Piechociński nie wejdzie do sejmu.
Nie daj Boże by kiedykolwiek piastował wysokie stanowiska w gospodarce.
~cccc
Pan Bierecki to uczciwy obywatel
Te straty to efekt złej koniunktury i słabego kursu walut, gdyby dać mu jescze chwilkę to trendy by sę odwróciły i zysk byłby kolosalny może nawet 200 lub 2000% kto wie !!
A tak winny jest nadzór że nie dał dokonczyć panu B jego działalności i całe PO i trochę SLD a na pewno
Pan Bierecki to uczciwy obywatel
Te straty to efekt złej koniunktury i słabego kursu walut, gdyby dać mu jescze chwilkę to trendy by sę odwróciły i zysk byłby kolosalny może nawet 200 lub 2000% kto wie !!
A tak winny jest nadzór że nie dał dokonczyć panu B jego działalności i całe PO i trochę SLD a na pewno Kukiz i PSL
~bronia
nie było takich wypłat z BFG to wymysł koalicji
~spostrzegawczy
Pan Piechocinski też się wykazał odwagą wystawiając do wyborów posła Burego.
~Alek
Banki nas doją?
http://biznes.pl/magazyny/finanse/ile-zarabiaja-krajowe-banki/zkh0e0
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/banki-nas-lupia-rosna-ceny-za-niemal-wszystkie-uslugi/bxfk2n
~Zet
Szanowna redakcjo. A gdzie informacja o odszczekaniu przez Wprost tego co napisał w marcu o Biereckim? Tez pisaliscie, ze Bierecki ukradł z ruchu SKOK 80 min. Gdzie honor?
~iuipo
Szanowny Panie piechocinski, a to że Polska rocznie traci 50 miliardów złotych na wyłudzeniach podatku VAT to tym się nie interesujesz?

mam nadzieje, że ta panska obrotowa partia nie dostanie się do sejmu
~frt
prlania pisowska z Cypru znowu wygryw,a - gdyby nie bfg ludzie nic by nie dostali z tego parabanku


po koleiui wszystkie skoki padają bo sa niewypłacalne....kompromotcja pisu i kaczora
~bbb
niestety fakty są takie, że SKOKi straciły ponad 3 mld ... straty pokryły instytucje publiczne ... a wymieniony senator zarobił kilkadziesiąt milionów ... gołym okiem widać, że coś tu śmierdzi ... zaznaczam, że nie jestem sympatykiem PO, a polityka mnie nie interesuje ...

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki