Petru: żadnych przywilejów dla zaczynających pracę

2015-07-13 09:26
publikacja
2015-07-13 09:26
fot. MARIAN ZUBRZYCKI / FORUM

Ryszard Petru mówi o równych warunkach gry i proponuje, by młodzi wchodzący na rynek pracy nie dostawali żadnych przywilejów. Jednocześnie, według gościa radiowej Trójki, ci którzy już je dostali, powinni je zachować.

"Jeżeli ktoś jest młodym rolnikiem, który zaczyna pracę - nie ma KRUS-u, tylko ma ZUS. Jeżeli mówimy o młodym górniku, który chce zacząć pracę w górnictwie, to nie ma wcześniejszej emerytury. Chodzi o to, by nie zabierać tym którzy mają, bo pojawia się pytanie o prawa nabyte, tylko powiedzieć wprost - zaczynasz pracę i są równe warunki gry dla wszystkich" - tłumaczył lider stowarzyszenia NowoczesnaPL.

Ryszard Petru wspomniał też o konieczności zmiany Karty Nauczyciela. Jego zdaniem "powinny z niej zniknąć wszystkie przywileje, które powodują, że zawód nauczyciela jest traktowany inaczej niż inne zawody". Wśród jego pomysłów jest również częściowa prywatyzacja górnictwa.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Trójka/md/magos

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Okej
Żadnych przywilejów dla banków.
~iza
70 % młodych pracuje na zleceniu a ten barani łeb mówi o równych warunkach.
~zz
jak chcesz mieć równe warunki gry to zacznij układać asfalt, wtedy będziesz miał porównanie pracy.
~zz
Petru, co ty gadasz. Górnik i urzędnik nie pracują jednakowo. ten pierwszy haruje a drugi tylko chodzi do pracy. chyba że tego nie kumasz.
~urzędnik
a ja myślę że obaj haruja tak samo ;D tamten fizycznie wysiada a urzędnik psychicznie ale co ty możesz o tym wiedzieć?;D
~Ona
Młodzi wchodzący na rynek pracy...chyba zbyt ogólnie napisane... z tego co wiem, młodzi zatrudniani na pierwszą umowę o pracę mogą otrzymywać tylko 80% pensji minimalnej-czy to jest przywilej?
~marian
Szkoda, że takimi pomysłami nie można wygrać wyborów. Jak widać mamy rozsądnych polityków a nie mamy rozsądnych wyborców.
~grty
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Aizen
A dla mnie okradaniem jest ciągłe życie na koszt innych => przywileje w budżetówce i rozrost administracji w zamian za poparcie w wyborach.
~Antypatolog
Proszę głośniej i częściej o tym mówić!!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki