Petru: żadnych przywilejów dla zaczynających pracę

Ryszard Petru mówi o równych warunkach gry i proponuje, by młodzi wchodzący na rynek pracy nie dostawali żadnych przywilejów. Jednocześnie, według gościa radiowej Trójki, ci którzy już je dostali, powinni je zachować.

"Jeżeli ktoś jest młodym rolnikiem, który zaczyna pracę - nie ma KRUS-u, tylko ma ZUS. Jeżeli mówimy o młodym górniku, który chce zacząć pracę w górnictwie, to nie ma wcześniejszej emerytury. Chodzi o to, by nie zabierać tym którzy mają, bo pojawia się pytanie o prawa nabyte, tylko powiedzieć wprost - zaczynasz pracę i są równe warunki gry dla wszystkich" - tłumaczył lider stowarzyszenia NowoczesnaPL.

Ryszard Petru wspomniał też o konieczności zmiany Karty Nauczyciela. Jego zdaniem "powinny z niej zniknąć wszystkie przywileje, które powodują, że zawód nauczyciela jest traktowany inaczej niż inne zawody". Wśród jego pomysłów jest również częściowa prywatyzacja górnictwa.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Trójka/md/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Okej

Żadnych przywilejów dla banków.

! Odpowiedz
1 3 ~iza

70 % młodych pracuje na zleceniu a ten barani łeb mówi o równych warunkach.

! Odpowiedz
0 2 ~zz

jak chcesz mieć równe warunki gry to zacznij układać asfalt, wtedy będziesz miał porównanie pracy.

! Odpowiedz
4 1 ~zz

Petru, co ty gadasz. Górnik i urzędnik nie pracują jednakowo. ten pierwszy haruje a drugi tylko chodzi do pracy. chyba że tego nie kumasz.

! Odpowiedz
2 1 ~urzędnik

a ja myślę że obaj haruja tak samo ;D tamten fizycznie wysiada a urzędnik psychicznie ale co ty możesz o tym wiedzieć?;D

! Odpowiedz
0 3 ~Ona

Młodzi wchodzący na rynek pracy...chyba zbyt ogólnie napisane... z tego co wiem, młodzi zatrudniani na pierwszą umowę o pracę mogą otrzymywać tylko 80% pensji minimalnej-czy to jest przywilej?

! Odpowiedz
7 9 ~marian

Szkoda, że takimi pomysłami nie można wygrać wyborów. Jak widać mamy rozsądnych polityków a nie mamy rozsądnych wyborców.

! Odpowiedz
0 0 ~grty

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 7 ~Aizen

A dla mnie okradaniem jest ciągłe życie na koszt innych => przywileje w budżetówce i rozrost administracji w zamian za poparcie w wyborach.

! Odpowiedz
4 14 ~Antypatolog

Proszę głośniej i częściej o tym mówić!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.