REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Pekao wyłączy swoją aplikację maklerską. "Chcemy zostawić tylko jedną"

Wojciech Boczoń2023-03-30 08:07analityk Bankier.pl
publikacja
2023-03-30 08:07

Bank Pekao poinformował swoich klientów o planowanym wyłączeniu aplikacji Pekao24Makler. Program będzie działał jedynie do końca marca. Bank zaleca klientom przesiadkę na aplikację PeoPay.

Pekao wyłączy swoją aplikację maklerską. "Chcemy zostawić tylko jedną"
Pekao wyłączy swoją aplikację maklerską. "Chcemy zostawić tylko jedną"
/ Bankier.pl

O sprawie pierwszy napisał serwis Cashless.pl. Na pytania dziennikarzy o powody wygaszania Pekao24Makler, bank odpowiedział, że chce pozostawić tylko jedną aplikację.

– Chcemy pozostawić klientom jedną natywną aplikację, która w prosty i intuicyjny sposób umożliwia dostęp do wszystkich posiadanych produktów w banku Pekao, zarówno inwestycyjnych, jak i bankowych – odpowiedziało biuro prasowe Pekao.

Reklama

Aplikacja Pekao24Makler taką nazwę nosi od 2018 roku. Wcześniej był to standardowy program do obsługi rachunków osobistych. Charakteryzował się unikatowym wyglądem - menu opcji zamieszczono bowiem na tzw. karuzeli. Standardowo aplikacji mobilne wykorzystują bowiem tzw. „hamburgerowe” menu.

Obecnie podstawową aplikacją Banku Pekao jest PeoPay. Za jej pomocą można obsługiwać swoje finanse i dokonywać płatności mobilnych. Z danych Bankier.pl wynika, że PeoPay aktywnie korzysta około 2,5 mln klientów banku. W czwartym kwartale 2022 roku użytkownicy wykonali za pomocą tej apki 118 mln transakcji finansowych.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki