REKLAMA

Pekao przejął Idea Bank. Co muszą wiedzieć klienci?

Wojciech Boczoń2021-01-04 11:41, akt.2021-01-04 14:31analityk Bankier.pl
publikacja
2021-01-04 11:41
aktualizacja
2021-01-04 14:31
fot. Robson90 / Shutterstock

W miniony weekend Idea Bank został przejęty przez Bank Pekao. Na razie dla klientów niewiele się zmienia – ich karty działają tak, jak do tej pory, mogą korzystać z dotychczasowej bankowości internetowej i mobilnej oraz placówek. Fuzja operacyjna zostanie przeprowadzona do końca roku.

W ramach wszczętej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny przymusowej restrukturyzacji, Idea Bank został 3 stycznia 2021 roku przejęty przez Bank Pekao – drugi co do wielkości bank na polskim rynku. Wszystkie depozyty klientów Idea Bank zarówno osób indywidualnych, jak i firm – pozostają bezpieczne i zostały w całości przeniesione do Banku Pekao. Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku nie ma wpływu na stan kont klientów. Nie zmieniają się też gwarancje dla depozytów – pełną ochroną objęte są oszczędności do 100 tys. euro na jednego deponenta.

Co dalej z lokatami w Idea Banku

Bank zapewnia, że obsługa klientów będzie realizowana w sposób ciągły - oddziały Idea Banku będą kontynuowały swoją działalność. Klienci mogą nadal korzystać z kart i bankomatów banku oraz z infolinii. Nie zmieniają się numery kont, hasła i loginy do bankowości internetowej oraz mobilnej. Klienci Idea Banku nie muszą w związku z przymusową restrukturyzacją podejmować żadnych działań.

Bank zapewnia, że produkty będą utrzymane na dotychczasowych warunkachnie zmienia się tabela opłat i prowizji. Odsetki od depozytów zostaną naliczone w terminie zapadalności lokaty. Lokaty odnowią się już jednak na warunkach proponowanych przez Bank Pekao. Klienci Idea Banku mogą natomiast skorzystać z oferty powitalnej, w ramach której Bank Pekao proponuje lokaty na preferencyjnych warunkach z oprocentowaniem do 3 proc. O szczegółach piszemy w serwisie PRNews.pl w artykule Pekao proponuje klientom Idea Banku lokatę na 3 proc. Ale stawia kilka warunków.

Obsługa kredytów w Idea Banku po przejęciu przez Pekao

Nie zmieniają się też warunki obsługi kredytów. Kredyty spłacane mają być na dotychczasowych zasadach. Wszelką dokumentację związaną z kredytami należy tak jak do tej pory dostarczać do oddziałów byłego Idea Banku. Zasady obsługi kredytu, w tym np. przygotowanie i wydawanie zaświadczeń, pozostają niezmienione. Wcześniejsza spłata posiadanego kredytu odbywa się na zasadach określonych w umowie kredytowej. Jeśli klient potrzebuje zaświadczenia o całkowitej spłacie kredytu otrzyma je w byłym oddziale Idea Banku.

Obsługą reklamacji nadal zajmują się oddziały Idea Banku. Reklamacje można składać osobiście w dowolnym oddziale Idea Banku przez złożenie pisma stanowiącego reklamację lub wypełnienie formularza reklamacyjnego, albo do protokołu podczas wizyty w oddziale Idea Banku. Z kolei pismo można już wysłać na adres: Bank Pekao S.A., Biuro Reklamacji, ul. Żwirki i Wigury 31, 02-091 Warszawa.

Klienci banku będą obsługiwani tak jak do tej pory – w placówkach byłego Idea Banku. Z biegiem czasu placówki i systemy bankowe Idea Banku zmienią się zgodnie z identyfikacją wizualną Banku Pekao. Fuzja operacyjna, czyli ujednolicenie systemów bankowych planowana jest do końca IV kwartału 2021 r.

/ Bankier.pl
Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
dzyszla
A ktoś wie, co z ich funduszami (tymi nie przejętymi)? Dodzwonić się nie da, zalogować się nie da, wejść do oddziału się nie da. Istna tragedia, zaś jak wszystko po łebkach na szybko robione.

Powiązane: Restrukturyzacja Idea Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki