REKLAMA

Państwa UE uregulowały rynek pożyczkowy. Czas na Polskę

2015-07-28 14:19
publikacja
2015-07-28 14:19
Państwa UE uregulowały rynek pożyczkowy. Czas na Polskę
Państwa UE uregulowały rynek pożyczkowy. Czas na Polskę
/ Bankier.tv

W obszarze działalności firm pożyczkowych pojawiało się wiele nadużyć, ponieważ firmy te działały w oparciu wyłącznie o Ustawę o ochronie niektórych praw konsumentów. Dotychczasowe regulacje były zbyt małe, dlatego konsumenci przez swoją niewiedzę związaną z wysokimi kosztami pożyczkowymi wpadali w spiralę zadłużenia. Dzięki nowym regulacjom prawnym będziemy mogli bardziej chronić przede wszystkim ich interesy - mówi Agnieszka Durlik-Khouri z Krajowej Izby Gospodarczej.

Państwa UE uregulowały rynek pożyczkowy. Czas na Polskę- Zmiany prawne dotyczące rynku pożyczkowego będą również korzystne dla małych i średnich przedsiębiorców. Właściciele firm, którzy nie mają zdolności kredytowej, będą mogli wspierać się rynkiem pożyczkowym - dodała.

Rzecznik prasowy Krajowej Izby Gospodarczej podkreśliła, że w większości krajów Unii Europejskiej kwestia pożyczek została już uregulowana. Rynek ten jest kontrolowany nie tylko przez przez właściwe komisje, ale również przez administracje.

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~Marcin
Na rynku jak na razie wolna amerykanka, czasem można się wpakować jak śliwka w kompot, swoją pożyczkę brałem w ferratum bank, gwarantuje bezpieczeństwo i profesjonalną obsługę.
~Pawel
W imieniu przedsiębiorców - dziekuje. Ie wiedziałem, ze teraz nie możemy sie wspierac pożyczkami. A pani ekspert chyba nie wie, ze ustawa nie dotyczy kredytów udzielanych przedsiębiorcom. Oj Bankierze, Bankierze...
~pog
To nie jest problem wątpliwego prawa... to jest problem słabej edukacji w szkole.
Trzeba znać podstawy prawa i matematyki aby wiedzieć co się kiedy opłaca, ale tego nikt w szkolenie uczy... ważniejsze jest liczenie pochodnych niż umiejętność wykorzystania w realnym świecie tego co się już umie.

Chyba, że
To nie jest problem wątpliwego prawa... to jest problem słabej edukacji w szkole.
Trzeba znać podstawy prawa i matematyki aby wiedzieć co się kiedy opłaca, ale tego nikt w szkolenie uczy... ważniejsze jest liczenie pochodnych niż umiejętność wykorzystania w realnym świecie tego co się już umie.

Chyba, że chcecie chronić ludzi chronicznie głupich, którym nie da się wbić do głowy żadnej wiedzy... Moim zdaniem są to rzeczy, które bez problemu powinien ogarniać 5-klasista, więc jak nie ogarnia dorosły człowiek to chyba powinien mieć zapewnioną dodatkową opiekę.
~Dżejms
Obowiązkowe ubezpieczenia zapewniają opiekę wszystkim. Nie pytają o stopień wyedukowania ani iloraz, iloczyn czy różniczkę inteligencji. ZUSy, KRUSy, OC i inne dbają. Powinieneś czuć się zadbany.
I urzędnicy dbają. Np abyś nie wyciął drzewa które sam posadziłeś. Czujesz się zadbany?
~Dżordż
W jaki sposób w firmach pożyczkowych sprawdzana jest zdolność kredytowa delikwenta?
Lusterkiem - jak jest zaparowane, delikwent żyje i można udzielać pożyczki.
~Dżejms
Prawo powinno mówić że stopa lombardowa jest nieprzekraczalna włączając w to obsługę. Mogą wysyłać posłańców w lektykach, taksówkami, rozwijać im czerwone dywany ale nie powinni brać nic ponad lombardową. Tyle. Po prostu te pseudo koszty powinny być zdelegalizowane. Amen.
~spostrzegawczy
Za komuny była ustawa , która dziwnie zniknęła po tzw. transformacji , że kto pożycza na więcej niż 5% idzie do pierdla.
~MarcinK
Co mogło mieć uzasadnienie do 1980. Po 1981 roku pierwszy rok, w którym inflacja była niższa niż 15% rocznie to 1997.

Ale co tam, "spostrzegawczy" napisze jakąś głupotę nie poswięcając nawet minuty na sprawdzenie czy to co napisał ma jakieś oparcie w rzeczywistości.
~leming
Rząd PO wspiera mafię finansową bo samych lobbystów bankowych ma a tu wystarczy ograniczych całkowiet koszty pożyczki na 10% i o wszystkim. Całkowity koszt pożyczki to oprocentowanie i wszystkie dodatkowo obowiązkowei nieobowiązkowe składki i pozostałe koszty związane z udzieleniem pożyczki. Niedozwolony jest cross Rząd PO wspiera mafię finansową bo samych lobbystów bankowych ma a tu wystarczy ograniczych całkowiet koszty pożyczki na 10% i o wszystkim. Całkowity koszt pożyczki to oprocentowanie i wszystkie dodatkowo obowiązkowei nieobowiązkowe składki i pozostałe koszty związane z udzieleniem pożyczki. Niedozwolony jest cross selling i tyle w temacieale to lobby z PO na to nie pozwoli bo oni chcą okradać Polaków np provident na 20% i więcej
~stopnienawiści
Bank to przecież firma jak chce i znajdzie chętnych to niech pożycza nawet na 1000% ludzie niech myślą, a jak mnie nie stać na coś to po prostu nie kupuję, a nie pożyczam pieniądze podpisuję umowę, a potem płaczę, że muszę oddać.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki