REKLAMA

Pandemia w Czechach gwałtownie przyspiesza

2020-09-18 07:29
publikacja
2020-09-18 07:29
fot. Petr Pohudka / Shutterstock

W ciągu ostatniej doby w Czechach zdiagnozowano 3130 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z piątkowych danych ministerstwa zdrowia. Po raz pierwszy od początku pandemii liczba nowych wykrytych infekcji przekroczyła 3 tys.

Nowe dane sugerują, że pandemia w Czechach gwałtownie przyspiesza. Nowych zakażeń jest prawie o 1 tys. więcej niż w czwartek, kiedy liczba zainfekowanych po raz pierwszy przekroczyła 2 tys.

Czechy były dotychczas jednym z najłagodniej dotkniętych pandemią krajów Europy.

Jak dotąd w całym kraju odnotowano 44 155 zakażeń koronawirusem, z czego prawie połowa - 20 289 - to przypadki aktywne, wykryte w ciągu ostatnich kilku tygodni. Tylko 413 z nich to przypadki wymagające hospitalizacji.

Od początku pandemii w Czechach zmarło 489 osób zainfekowanych koronawirusem. (PAP)

osk/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (19)

dodaj komentarz
atx
właśnie stwierdzono i udowodniono że wszyscy homo sapiens mają tego "wirusa" tj genom 8
tylko te testy są tak nie dokładne że nie wszystkim im to wychodzi ...tzn nie dokońca są homo sapiens
także niektórzy co umarli na raka czy w wypadku a zbadali testem na tzw "kw" że mają pozytywny test
właśnie stwierdzono i udowodniono że wszyscy homo sapiens mają tego "wirusa" tj genom 8
tylko te testy są tak nie dokładne że nie wszystkim im to wychodzi ...tzn nie dokońca są homo sapiens
także niektórzy co umarli na raka czy w wypadku a zbadali testem na tzw "kw" że mają pozytywny test to znaczy że tak naprawdę są homo sapiens
pozdrawiam
bha
Cóż....NIBY taki niegrożny ,NIBY taki bezobjawowy i łagodny dla organizmu ????? Covid19 jak to twierdzi wielu nie bez celu ...krótkowzrocznych ,nieodpowiedzialnych, tyle że na już stwierdzonych dotąd ponad 30 Milionów zakażeń na całym świecie co stanowi przecież dopiero niewielki ułamek 1% całej światowej populacji Cóż....NIBY taki niegrożny ,NIBY taki bezobjawowy i łagodny dla organizmu ????? Covid19 jak to twierdzi wielu nie bez celu ...krótkowzrocznych ,nieodpowiedzialnych, tyle że na już stwierdzonych dotąd ponad 30 Milionów zakażeń na całym świecie co stanowi przecież dopiero niewielki ułamek 1% całej światowej populacji ludzi zmarło już niestety blisko MILIONA ! ! ! osób natomiast dziesiątki ,a może już nawet setki tysięcy walczy w wielu krajach o swoje zdrowie i życie . Teraz coś dla jasności - A ile mogłoby być zgonów nie daj B. jakby zachorowało covid 19 - 300 Milionów ludzi lub 3 Miliardy 10 czy 100 Milionów istnień i tragedii ludzkich pochłonęłaby ta Epidemia..Niestety lekceważenie Pandemii Covid 19 nie zna granic ludzkiej bezmyślności ,braku rozsądnej wyobrażni i na maxa krótkowidztwa zazwyczaj do czasu.....
bha
https://www.worldometers.info/coronavirus/
carlito1
Odstaw covid natychmiast!
bha odpowiada carlito1
Sam lepiej odstaw i to jak najszybciej może zdejmiesz wtedy klapki z oczu choć to jedna w tym przypadku wielka ?.
mmonline420
Testy PCR nie stwierdzają obecności wirusa, a jedynie fragmentu RNA. Nie mówią też nic o stanie chorobowym. Pozytywne wyniki nie stwierdzają zakażeń.
W porównaniu z marcem/kwietniem Czesi zwiększyli liczbę testów dwukrotnie. Przy błędzie wskazań testu na poziomie kilku procent rośnie także liczba pozytywnych
Testy PCR nie stwierdzają obecności wirusa, a jedynie fragmentu RNA. Nie mówią też nic o stanie chorobowym. Pozytywne wyniki nie stwierdzają zakażeń.
W porównaniu z marcem/kwietniem Czesi zwiększyli liczbę testów dwukrotnie. Przy błędzie wskazań testu na poziomie kilku procent rośnie także liczba pozytywnych testów, tyle że fałszywie pozytywnych. Szpitale nie są zapełnione, liczba zgonów nie rośnie. Epidemii - definiowanej jako duże liczby chorych, czemu towarzyszy także zwiększona, ponadprzeciętna liczba zgonów - nie ma. Nie było jej także na początku roku.
Jedyne co jest to medialna pandemia strachu, na której wielu polityków oraz duży biznes próbuje zbić kapitał.
marszalek2020
A tyle było gadki, że kraje Europy Środkowej są odporne na korona wirusa i działania rządu nie mają żadnego znaczenia :)
A tu proszę, niedługo liczba chorych zacznie się podwajać w ciągu kilku dni.
kryzysio
Chorych bezobjawowo, dodajmy. Ja mam codziennie bezobjawową sraczkę i bezobjawowe wymioty w pracy i jakoś żyję.
bha odpowiada carlito1
Sam odstaw i to szybko

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki