Farmaceuci boją się, że kontrolerzy z Narodowego Funduszu Zdrowia zakwestionują ważność ich recept z dopisanym własnoręcznie PESEL-em. "Prawo jasno określa, że PESEL na receptach mają obowiązek wpisywać lekarze. Teraz protestują, a cała odpowiedzialność spada na farmaceutów" - mówi gazecie Andrzej Wróbel, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.
Jednak resort zdrowia i NFZ uspokajają i zapewniają, że aptekarze nie będą mieli żadnych problemów. "Nie ma powodu do obaw. Wykonaliśmy ekspertyzę prawną, w której potwierdzamy, że farmaceuci mogą dopisywać PESEL" - tłumaczy rzecznik NFZ Jolanta Kocjan.
Resort zdrowia deklaruje nawet pomoc farmaceutom, którzy mieliby problem z powodu dopisania PESEL-u - informuje "Życie Warszawy".
żw/łp/kal
Źródło:IAR



























































