REKLAMA

PO planuje zmiany w PPK? Andrzej Domański komentuje

Katarzyna Waś-Smarczewska2023-12-06 15:16redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-06 15:16
PO planuje zmiany w PPK? Andrzej Domański komentuje
PO planuje zmiany w PPK? Andrzej Domański komentuje
/ Puls Biznesu

Pod koniec listopada "Gazeta Wyborcza" napisała, że nowy rząd koalicyjny rozważa ograniczenie obowiązkowych limitów inwestycyjnych funduszy PPK w WIG20 oraz zmiany w zasadzie autozapisu do PPK.

Głos w tej sprawie zabrał Andrzej Domański, współtwórca programu gospodarczego KO i osoba typowana na ministra finansów w rządzie Donalda Tuska, który powstanie 13 grudnia.

Nie pracujemy w tej chwili nad żadnymi zmianami w PPK - poinformował PAP Biznes poseł PO.

Pracownicze Plany Kapitałowe zostały wprowadzone w 2018 roku i nigdy nie osiągnęły spektakularnego sukcesu zakładanego przez twórców tego pomysłu.

Z danych wynika, że w programie uczestnicy 3,37 miliona osób, a partycypacja wzrosła do 45 proc. Jednak wciąż w ramach programu oszczędza mniej niż połowa uprawnionych. Rządowi nie udało się zachęcić do niego większej liczby obywateli.

Jak podała "GW", jedna ze zmian miała dotyczyć sposobu inwestowania środków z PPK, a druga zakładała zmiany w autozapisie.

Bankier.pl

KWS - Bankier.pl, Patrycja Sikora - PAP Biznes

Źródło:Bankier24
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Od lat blisko tematyki finansowej. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów. Telefon: 606 861 086

Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (31)

dodaj komentarz
witasl
Program jest jednoznacznie zdefiniowany w podstawach ustawy. W zakresie dziedziczenia i możliwosci wypłacenia środków w każdej chwili nic sie raczej nie zmieni. Założeniem ppk jest oszczedzanie długofalowe, tak aby każdy emeryt oprócz biednej emerytury miał dobry support w postaci środków z ppk
luster
nic bym tu już nie zmieniał bo jak na razie całkiem nieźle można zyskać na ppk, w moim przypadku to ponad 12 tys
secundus
mają doświadczenie z ofe

S.
bha
Może niech sami wprowadzą w swoim najbliższym 4 letnim budżecie jakieś dla siebie oszczędnościowe PPK tak dodatkowo dla dobra kraju i społeczeństwa.
bankierpb
Program nie osiągnął sukcesu ??
3.37 mln osób
jas2
Poradzili sobie z OFE, dadzą radę i z PPK.
devu
PPK nie jest popularny bo wiedza ekonomiczna Polaków jest rażąco niska. Trzymają pieniądze na lokatach, inwestują w AmberGoldy, biorą kredytu pod korek ze zmienna stopa %, koerują się emocjami, a nie wiedzą. Coś pominąłem?
lukaszslask
Rzadowi sie nie udalo zachecic wiekszej liczby Osob?!??!?!?!?!??!
bo caly czas okradacie zbierajacych akcje!!!
wpiszmy do konstytucji,ze firmy przekazuja 50-75% zyskow na dyw,reszta na inwestycje i wtedy zobaczymy czy nie ma chcentych na inwestowanie....
jas2
Mam własną firm i od wielu lat na cele prywatne przekazuję 10% zysku. Reszta na powiększenie majątku firmy.
lukaszslask odpowiada jas2
No wlasnie Jas!!!masz wlasna firme,wlasna,a Orlen,Pekao,Pzu nie jest panstwowy,panstwo ma znaczace pakiety akcji,ale nie wszystkie….
Z wlasna firma mozesz robic co chcesz tj psnstwo z panstwowa czyli 100% udzialow…

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki