REKLAMA

PO chce wyższej kwoty wolnej od podatku. Uruchomiła specjalny kalkulator

2023-07-17 12:29
publikacja
2023-07-17 12:29

Donald Tusk postuluje podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. złotych. Dlatego też Platforma Obywatelska uruchomiła stronę internetową www.obnizymypodatki.info, na której można wyliczyć, ile można by zyskać w wyniku proponowanych zmian.

PO chce wyższej kwoty wolnej od podatku. Uruchomiła specjalny kalkulator
PO chce wyższej kwoty wolnej od podatku. Uruchomiła specjalny kalkulator
/ www.obnizymypodatki.info

W maju klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie projekt ustawy ws. wprowadzenia kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 tys. zł rocznie. Rozwiązanie to zapowiedział wcześniej podczas spotkania w Krakowie Donald Tusk.

Korzyści z wprowadzenia postulatu PO w życie można sprawdzić na stronie internetowej www.obnizymypodatki.info. Wpisując do kalkulatora swoje zarobki oraz rodzaj umowy, można wyliczyć, ile można by zyskać rocznie oraz w skali miesiąca w wyniku podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Na uruchomionej przez PO stronie znalazły się także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, m.in. dotyczące dochodów emerytów, rozliczania się wspólnie z małżonkiem, czy korzystania z ulgi na dzieci.

"Jesteśmy partią, która chce reprezentować ludzi, którzy chcą pracować. Proponujemy największą obniżkę podatków w historii Polski - czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatków do 60 tys. zł. Przy zarobkach do 6 tys. zł nie zapłaci się podatku" - podkreśliła posłanka KO Kinga Gajewska na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Poseł KO Arkadiusz Marchewka zaznaczył, że niższe podatki, to wyższe pensje. "Praca musi się opłacać (...) Nasza propozycja sprzyja tym, którzy ciężko pracują. Jesteśmy przekonani, że to rozwiązanie w sposób bardzo konkretny poprawi sytuację Polaków w czasie szalejącej drożyzny" - dodał.

Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 30 tys. złotych.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (34)

dodaj komentarz
polllo
Powinni nawiązać do 3x15 obiecane lata temu .... i dać 45 000 zł kwoty wolnej. Może wtedy ktoś by im uwierzył;-)
mistrz_erudycji
Kocham po i pis, będę głosował na te partie jednocześnie.
polllo
Na konferencji PO mówili, że kwota wolna od podatku "będzie 60 000 zł czyli średnio miesięcznie każdy kto zarabia do 6000 zł nie zapali podatku" haha taka POważna propozycja i partia a nie wiedzą że rok ma 12 miesięcy i 6000 zł x 12 = 72 000 zł GENIUSZE
prawnuk
A z tego ok 12000 to składka ZUS.......
Tak trudno to zrozumieć madralo?
Zarabiasz 72000 zł, 12.000 zł leci do ZUS zostaje 60.000 zł do opodatkoWANIA....
oj Wania
dawid111p
Ale tak to najbardziej tak wygląda. 6000 to kwota brutto natomiast kwota wolna dotyczy podstawy opodatkowania, czyli brutto pomniejszone o ZUS oraz koszty uzyskania przychodu 250/300 zł
max5000
3 miesiące do wyborów, co by tu jeszcze obiecać Polakom żeby zagłosowali na PO. Już nawet są zwolennikami 800 plus na dziecko i przeciwnikami nielegalnej emigracji zarobkowej z Afryki do Polski. A jak rządzili to przez 8 lat kwota wolna od podatku nie wzrosła nawet o 1 zł. Nikt wam tyle nie obieca co Donek.
lebski_gosc
Gdyby po i tusk byli poważni to można by rozważyć głosowanie na nich. Niestety przez 8 lat rządów gdzie mieli prezydenta i rząd nie ruszyli nawet palcem w bucie a teraz to mają tyle chęci że aż aż....
wic
ON Powie wszystko by móc kraść jak teraz PIS
grzegorzkubik
8 lat utrzymywania kwoty na poziomie 3090 zł i głosowali przeciw kwocie 30 tys. zł. Jak wiatr zawieje. Wystraszyli się sondażowych wyników Konfederacja a Konfederacja odbierze im sporo liberalnego elektoratu.
prawnuk
jakie 30000 zł?
jak zarobię 1000 zł to dostanę do ręki 1000 zł?
PO CO KŁAMIESZ

Powiązane: Kwota wolna od podatku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki