PLL LOT zapłaci 25 tys. zł za bezprawne zwolnienie Moniki Żelazik

Piotr Szumlewicz, przewodniczący mazowieckiego OPZZ, przekazał na Twitterze, że sąd nakazał zapłacić zarządowi PLL LOT 25 tys. za bezprawne zwolnienie Moniki Żelazik. LOT wniósł sprzeciw do decyzji, podaje "Gazeta Wyborcza".

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Szumlewicz dowiedział się od Państwowej Inspekcji Pracy, że sąd rejonowy stanął po stronie Moniki Żelazik, która została zwolniona z Polskich Linii Lotniczych LOT. Spółka jednak wniosła sprzeciw do decyzji. 

– Monika Żelazik została zwolniona za swoje słowa z końca kwietnia br. wzywające do niepokoju społecznego, a nie za działalność związkową - podał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Konrad Majszyk z zespołu prasowego LOT.

Sąd rejonowy orzekł karę po 5 tys. złotych grzywny na każdego z pięciu członków zarządu PLL LOT za bezprawne zwolnienie przewodniczącej związku zawodowego. 

Na przełomie października i listopada związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem LOT. Pracodawca zobowiązał się do przygotowania nowego regulaminu wynagradzania i co najmniej dwukrotnych w ciągu tygodnia spotkań ze stroną związkową. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 forfun

zapłacą klienci i udziałowcy a powinien decydent

! Odpowiedz
1 5 antek10

Pasażerowie LOT zapłacą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne